הרוש, טאפוקו, אלו ומארין יושאלו מב"ש בעונה הבאה

שחקני הקבוצה לא צפויים לשוב לסגל של אבוקסיס בקיץ. שוער הנבחרת יישאר בחו"ל, המאמן מרוצה משטקוס ולויטה. קייס גאנם יחזור מהשעייה ויערוך בכורה נגד בני יהודה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  13.02.20 - 07:33
תחילת כתבה

לא חוזרים לנגב: הפועל באר שבע מתכוונת להשאיל גם בעונה הבאה את ארבעת שחקניה שעברו בהשאלה העונה: אריאל הרוש, דור אלו, קווין טאפוקו וג'ימי מארין. עם מי שיסרב להשאלה, ינסו במועדון להגיע להסדר כלשהו.

הרוש, שמרשים בליגה ההולנדית ותפס את מקומו בהרכב ספרטה רוטרדם, עשוי להישאר בחו"ל; כשבמקביל, המאמן יוסי אבוקסיס בהחלט מרוצה משני השוערים שלו כיום, ארנסטס שטקוס ואוהד לויטה, שניהם מחזיקים בחוזה גם לעונת 2020/21.

במקביל, מתעסקים בקבוצה גם בליגה ובמאבקים על אירופה. אחרי הניצחון של בית"ר ירושלים בטדי מול מכבי חיפה, הפער בין ב"ש שבמקום הרביעי לירושלמים שבמקום השלישי עומד על חמש נקודות.

אי לכך, בקבוצה יודעים שאם ינצחו את בני יהודה בשבת הקרובה, יוכלו להפעיל לחץ על הבית"רים, שיעלו למפגש טעון עם הפועל ת"א ביום שני בטדי. "אנחנו צריכים להתמקד בעצמנו ולא בבית"ר", אמרו במועדון, "אבל ברור שצריך לשאוף להגיע למקום השלישי, ולהבטחת הכרטיס לאירופה".

בנוסף, צפוי לב"ש מפגש פיקנטי בין המאמן שלה, יוסי אבוקסיס, לבין הקבוצה אותה אימן בשנתיים וחצי האחרונות. בקבוצה עדיין לא יודעים אם יתקיים טקס לכבודו של אבוקסיס, שזכה עם בני יהודה בגביע המדינה. "לדעתנו מגיע לו טקס", אמר גורם במועדון, "אבל לא אנחנו קובעים" (בני יהודה תארח את המשחק בבלומפילד). בכל מקרה, המאמן עצמו מאמין שחלק גדול מהקהל הכתום יכבד אותו בעלייתו למגרש.

קייס גאנם ייכלל בסגל לראשונה, אחרי שריצה עונש הרחקה בשל צבירת כרטיסים צהובים. אור דדיה, שהורחק נגד סקציה נס ציונה, ייעדר. מחר יחליטו בקבוצה האם רמזי ספורי, שהחלים מהפגיעה בכתף, יחזור ל-18. לואי טאהא, ששב זה עתה לאימונים מלאים, ועמית ביטון הפצוע לא יתלבשו.