בן שמעון: לפעמים אנחנו התקפיים יותר מדי

מאמן אשדוד אחרי כפ"ס: "לא הגיע לנו להעפיל לפל' העליון"

גיל לוין
גיל לוין  15.02.20 - 21:05
תחילת כתבה

מ.ס. אשדוד נשמה לרווחה. הערב (שבת), הבחורים של רן בן שמעון חזרו עם כל הנקודות מהמושבה, לאחר שניצחו 1:3 במושבה את הפועל כפר סבא. הקבוצה מעיר הנמל פתחה פער זמני של 12 נקודות מהקו האדום, כשהפער שלה מהפלייאוף העליון עומד על חמש נקודות בלבד. אחרי המעידה בשבוע שעבר מול בני יהודה, נכנס לה אוויר חדש לריאות בדמות ניצחון מרשים וכדורגל לא רע בכלל.

בסיום המשחק, רן בן שמעון הדגיש את האופי. "זה היה ניצחון חשוב מאוד", הודה מאמן מ.ס. אשדוד בסיום. "היו לנו השנה הרבה ניצחונות של יופי, יש ימים שבהם האופי מביא לך את הנקודות. ברחנו קצת מהתחתית, אבל מעבר לזה אני רוצה להפוך את הקבוצה הזאת לקבוצת התקפה חכמה. וזה לא פשוט".

"אנחנו לפעמים התקפיים מדי", הודה בן שמעון בכנות לגבי קבוצתו, "ואני לאט לאט מחפש את האיזון". באשר להחמצה בשבוע שעבר נגד בני יהודה, שמנעה מהם (כנראה) להגיע לפלייאוף העליון, רב"ש ספק כפיים: "כנראה שלא היה מגיע לנו. לפעמים הכל לטובה. יש כנראה סיבה שבגללה לא נהיה שם".

מי שנהנה היום ממשחק טוב, הוא החלוץ דין דוד. דוד, שכבש שבעה שערים העונה, היה מעורב בכל השערים וגם כבש את הראשון, כבר אחרי דקה וחצי של משחק. "פתחנו את המשחק מצוין, היה מהלך יפה שאני שמח שסיימתי. טוב לקחת את הנקודות, אנחנו משחקים טוב והתקפי - ומעכשיו, ממשיכים קדימה".

בתשובה לשאלה, האם מדובר בעונת פריצה שלו, הוא ענה בכנות: "כן. אני עובד קשה ומרוכז, וכל משחק רוצה להבקיע, אני נעזר גם בחברים שלי שעוזרים האחד לשני". דוד קצת יותר אופטימי מהמאמן שלו באשר לפלייאוף העליון: "אני תמיד מאמין", התייחס לתמונת הסיכויים. "בעצמי, בשחקנים ובחברים שלי. אנחנו מאוכזבים מהשבוע שעבר, אבל שמחים על היום, שנתן לנו קצת אוויר".

"שיחקנו טוב היום", הביע אופיר חיים בסיום את אכזבתו. "אני בהחלט מאוכזב. קשה לחזור מפיגור והרחקה, השחקנים נתנו את הכל, שלטנו במשחק, ואני מעריך את העבודה הקשה של השחקנים, למרות ההפסד". למרות אובדן הנקודות, מאמן כפ"ס נשאר אופטימי: "אני בטוח שנחזור ונכבוש, יש לנו חלוץ מצויין כמו סוקונה. אם נמשיך ככה, ניקח עוד הרבה נקודות".

שאלה מעניינת היתה באשר לחילוף בהפסקה, בו הוחלף הבלם טל מכלוף ביבגני ברקמן. אופיר חיים סירב להסגיר את הסיבה: "נשאיר את זה בתוך הקבוצה", הוא ענה במסתוריות, "מחר תדעו את כל הפרטים". לסיום, חיים התייחס גם לכרטיס האדום שספג סודיק אטנדה בדקה ה-61: "אם אלה היו אדומים של אגרסיביות, הייתי מקבל. צריכים לדעת לא לקבל אדומים, אי אפשר לסיים כל משחק עם עשרה שחקנים. אם נשחק 11 מול 11, ניקח עוד הרבה נקודות בהמשך".