"זה לא הזמן לניסויים": המשבץ תחת התקפה

באיגוד טוענים: זטלמן ועודה שגו במשחקים של חדרה וכפ"ס

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.02.20 - 09:59
תחילת כתבה

ניסיון ההצערה של איגוד השופטים לא צלח: גורמים באיגוד העבירו ביקורת על ניהול המשחק של שני השופטים הצעירים, יחסית, במשחקי אתמול (שבת) בליגת העל: טל זטלמן, ששפט במשחק בין מ.ס אשדוד להפועל כפר סבא; ונאאל עודה שמיהר להוציא צהוב שני לדיא לבאבידי כבר בדקה ה-27, במשחקה של הפועל חדרה בסמי עופר מול מכבי חיפה.

"זה לא הזמן לעשות ניסויים", תקפו באיגוד את ההחלטה, "לא כשאנחנו שלושה מחזורים לסיום העונה הסדירה, והכל רותח בצמרת ובתחתית. עכשיו בטח שוב יחפשו להצדיק את ההחלטות, כדי לא להודות בטעות".

באיגוד עוד ינתחו היום לעומק את שני המקרים, אבל גורם בוועדה המקצועית טען כי עודה שגה, כמו גם זטלמן שלא שרק לפנדל לזכות הפועל כפ"ס. במקביל, נטען שגם עידן לייבה ואורן בורנשטיין, שופטי הוידאו באותו משחק, היו צריכים לסייע לו, דבר שלא נעשה.

כמו כן ייבדק אם היה נבדל בשער השני של אשדוד והדיעות חלוקות. בורנשטיין, הקוון לשעבר וראש וועד השופטים, חזר להיות שופט וידאו לאחר שהושעה יחד עם לירן ליאני, בעקבות טעות שלהם במשחק הליגה בין נתניה לאשדוד: השניים שגו כשקרא לשניר לוי לעמדת הוידאו, לבדוק כדור עונשין מ-11 מטר, בעקבות נגיעת יד שלא חייבה שריקה.

ובנושא אחר, באיגוד מצפים לראות את יושבת הראש, רונית תירוש, עומדת בהבטחותיה והצהרותיה בנוגע לענישה קשה כנגד התבטאויות פוגעניות של בעלי תפקידים בקבוצות על השופטים. כזכור, מאמן הפועל חדרה שרון מימר התבטא אתמול בחריפות נגד עודה (בתום הפסד קבוצתו 1:0 למכבי חיפה), כשאמר:" הפסדנו לשופט. הוא התייחס בחוסר כבוד לקבוצה ולשחקנים שלנו".