אביטן נפרד משחקני רעננה בהודעה קולית

במועדון לא אהבו את ההתנהלות. גל כהן ימלא את מקומו

גיל לוין
גיל לוין  17.02.20 - 11:30
תחילת כתבה

בעקבות התבוסה הקשה מול סקציה נס ציונה והירידה למקום האחרון בטבלת ליגת העל, הפור נפל: ניסו אביטן סיים את דרכו כמאמן הפועל רעננה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי אביטן בחר להיפרד מהשחקנים באמצעות הודעה קולית בוואטסאפ, בה סיפר להם כי למרות התקופה הקצרה הם נכנסו לו ללב וכי הוא מאמין בסיכויי ההישארות שלהם בליגה.

עם זאת, במועדון לא אהבו את דרך ההתנהלות והוציאו את ההודעה הבאה: "הפועל רעננה הופתעה מהתנהלותו של ניסו אביטן שהודיע הבוקר ישירות לשחקני הקבוצה על הפסקת עבודתו. אנו מאחלים לניסו בהצלחה בהמשך. בשלב זה ימלא גל כהן את מקומו של ניסו אביטן". מאוחר יותר, הוסיפו מטעם המועדון: "הפועל רעננה וניסו אביטן הגיעו להסכמות הדדיות לסיום החוזה - לטובת כל הצדדים".

לצד ההודעה על מינויו הזמני של גל כהן, ששימש כעוזרו של ניסו אביטן, עוד נודע כי יובל נעים מועמד לקבל את התפקיד באופן קבוע. נעים, שבתקופה האחרונה מאמן את אדומים אשדוד מליגה א', יצטרך להגיע להסדר על התרת חוזהו כדי לחתום ברעננה. גם אורי גוטמן, לשעבר מאמן הפועל חדרה, הוזכר כמועמד.

מדובר בפעם השנייה העונה שאביטן נפרד מקבוצה בליגת העל, זאת לאחר שפוטר מוקדם יותר העונה מהפועל תל אביב . כזכור, כבר בשבוע שעבר, בצל ההפסד למכבי נתניה, המאמן ביקש מבעלי המועדון להחזיר את המפתחות בתום שיחה אמוציונאלית, שהייתה החותמת לתסכול מחלון ההעברות האחרון, מכירתו של קייס גאנם ומדיניות הצעירים בקבוצה - אך לבסוף הוא נשאר. כעת, אם כן, כבר אין דרך חזרה.

 למרות הדרמות וההסתבכות בתחתית משבוע לשבוע, אשר אלון ביקש שוב ושוב להזכיר לשחקניו המיואשים כי הליגה עוד רחוקה מלהסתיים. "תרימו את הראש", פנה אלון בסיום המשחק מול הסקציה לשחקניו בחדר ההלבשה. "זה עדיין לא גמור, יש עוד משחקים לפנינו, אסור לנו לוותר".

"במשחק כמו זה שהיה אתמול, אין שחקן שמגיעות לו מחמאות", סיפרו בצוות המקצועי, תוך שהם מודים כי הפנדל, שנשרק בדקה ה-34 ולטענתם היה שנוי מאוד במחלוקת, גמר את המשחק והוביל להתפרקות ברמה המנטאלית. "אנחנו מנסים להתרכז בעצמנו ולנתק את קולות הרקע, אבל זה לא באמת אפשרי. אני לא זוכר תקופה כל כך שחורה ברעננה", סיפר אחד השחקנים הוותיקים.