אבוקסיס: "יכול להיות שנשתף את סימאו"

מאמן ב"ש לקראת כפ"ס: "אם לא נתכונן, נשלם על זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.20 - 12:07
תחילת כתבה

לראשונה בעידן יוסי אבוקסיס, הפועל באר שבע הצליחה לחבר שני ניצחונות. ביום ראשון, היא תארח בנתניה (בשל עונש רדיוס) את הפועל כפר סבא, במטרה להמשיך את צמצום הפער מהצמרת. רק שתי נקודות מפרידות כעת בינה לבין בית"ר ירושלים, שבמקום השלישי, וניצחון עשוי (בתרחיש לא בלתי סביר) גם להביא אותה לשם, מחזור אחד לתום העונה הסדירה.

היום (שישי) קיימה הקבוצה מסיבת עיתונאים לקראת המשחק. המאמן, יוסי אבוקסיס, בהחלט מרוצה מצבירת הנקודות, אך יודע גם מהי נקודת התורפה העיקרית: "מבחינה התקפית, לא היה לנו משחק טוב נגד בני יהודה", הודה אבוקסיס, שפגש את קבוצתו לשעבר. "אנחנו חייבים להשתפר בחלק הקדמי ולהביא יותר דברים למשחק. המטרה שלנו היא לסיים את העונה הסדירה במצב טוב, כדי שלפלייאוף תהיה משמעות ונוכל להגיע לאן שאנחנו רוצים".

ועדיין, אבוקסיס שמח על הרצף הקטן שהתפתח. "חשוב לייצר כזה רצף, אפילו על חשבון הדרך הלא טובה, כי ניצחונות מביאים ביטחון לשחקנים. אנחנו רוצים ויכולים להמשיך". באשר ליריבה, אבוקסיס כהרגלו נשאר מפוקס: "כפר סבא היא קבוצה טובה מאוד, שאם לא נבוא מוכנים נגדה, נשלם על זה".

מאמן ב"ש התייחס גם לפציעות הרבות שעוברות הקבוצה: "זה חבל, כי דווקא היה לנו שבוע אימונים יחסית ארוך, בגלל הפער בין המשחקים (שמונה ימים יעברו בין המפגש עם בני יהודה בבלומפילד למפגש עם כפ"ס בנתניה). לא היה לנו סגל מלא. בן ביטון ודוד קלטינס ייעדרו בוודאות", הוא הצהיר, ושמר על אופטימיות בנוגע לטאהא ו-וארן: "המצב של לואי משתפר, אולי הוא יהיה בסגל. אנתוני ינסה להתאמן פעם ראשונה מאז הפציעה, ונראה מה מצבו".

האם דויד סימאו ישחק? "יכול להיות", ענה אבוקסיס. "יש לנו בעיה בקישור כי גם ז'וסוואה בחוץ (ייעדר בשל צבירת כרטיסים צהובים), נראה איך הוא ייראה באימונים". לסיום, המאמן לא ייחס חשיבות גדולה מדי לעונש הרדיוס: "דיברנו על זה בעבר, נצטרך להביא את הנקודות בכל מגרש".