אספה הגיע לבית הסוהר חרמון: ישהה עם חטאב

מגן אשדוד, עליו נגזרו 4.5 שנים מאחורי הסורגים, התייצב

גיל לוין
גיל לוין  25.02.20 - 11:26
תחילת כתבה

יצחק אספה נכנס היום (שלישי) לכלא חרמון. על שחקנה של מ.ס אשדוד שלא עתר לעיכוב ביצוע העונש, נגזרו ארבע וחצי שנות מאסר לאחר שהואשם בהפקרתו של ארי נשר ז"ל.

אחת הסיבות לכך שאספה העדיף לשהות בכלא זה היא העובדה שנפתח שם לאחרונה אגף לעברייני תנועה והוחלט כי זה המקום הנכון עבורו. המגן יפגוש באגף את עובדייה חטאב, חברו מאשדוד.

אספה החליט גם שלא לערער על הכרעת הדין, שבה כזכור הורשע בעבירות של שיבוש הליכי חקירה והפקרה, ומנגד זוכה מעבירה נוספת של הפקרה (על הנער שהרכיב את נשר על אופניו), נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת. למרות זאת, בכוונתו לערער על חומרת העונש בחודש הבא. כמו כן תהיה בקשה לדיון דחוף על מנת לעלות את הנושא כבר בתוך חצי שנה.

משמעות הדבר ברורה: השחקן יתייצב בבית הדין העליון בירושלים במדי אסיר, כשהוא כבר מרצה את עונשו. לאור פסיקות חדשות במקרים דומים, אספה מקווה כי עונשו שנגזר על ידי השופט, צבי גורפינקל, יומתק בבית המשפט העליון ויקוצר לפחות בחצי.

כזכור, המגן הימני היה מעורב בתאונת הפגע וברח בה נהרג ארי נשר ז"ל והורשע בעבירות של הפקרה ושיבוש הליכי חקירה. מלבד עונש המאסר בפועל, על אספה נגזר גם מאסר על תנאי על שיבוש הליכים. כמו כן, הוא חויב לשלם פיצוי על סך 20,000 ש"ח להוריו של נשר, בנוסף ל-5,000 ש"ח למשפחתו של הקטין השני שנפגע בתאונה.