בישול איטי: על הפרידה של שום מחיים

הפגישה בין בעלי כפ"ס למאמן, הפנייה לתורג'מן והפיטורים הצפויים. מאחורי הקלעים

גיל לוין
גיל לוין  26.02.20 - 11:11

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

שבועות מתוחים עברו על הפועל כפר סבא, בעיקר בגזרה שבין הבעלים יצחק שום והמאמן אופיר חיים. מעמדו של חיים החל להתערער כבר בהפסד להפועל ת"א בחודש שעבר ושיחות קשות ברמה המקצועית בין השניים עלו שוב ושוב. למרות שרק אתמול חיים קיבל את ההודעה על פיטוריו, ההחלטה נלקחה כבר לפני שלושה שבועות אחרי ההפסד להפועל חדרה, אך הדברים התבשלו והמתינו לחזרתו של שום שהיה באותה העת בחו"ל.

ביום שני האחרון נקרא חיים לשיחה עם שום, בכל הקשור לדרכו המקצועית, כשנושא השיחה העיקרי היה על השליטה של המאמן בקבוצה וכן שיטת המשחק. בעלי הקבוצה ביקר את המאמן על הכרטיסים האדומים הרבים שספגה הקבוצה באחרונה, ובנוסף גם על שיטת המשחק שהפכה הישרדותית לעומת הכדורגל ההתקפי "והיפה" ששום מעוניין לראות.

כבר לאחר אותה שיחה נעשתה פנייה לעמיר תורג'מן, במטרה שירש את התפקיד, שכן שום לא רצה לפטר מאמן לפני שסגר את התנאים עם מאמן אחר. כפי שכבר נכתב, כולם במועדון הרגישו את הזעזוע בפתח, כולל חיים עצמו, כשההודעה הרשמית לפיטוריו הגיעה אתמול בלילה.

למרות שבהודעה הרשמית נכתב: "בשיחה שהתקיימה הערב בין הנהלת המועדון לבין המאמן אופיר חיים סוכם על סיום תפקידו בקבוצה לאור בקשתו של המאמן", גורמים במועדון מספרים כי חיים לא רצה לעזוב את המועדון וכי מדובר בהחלטה שנכפתה עליו.

בכל מקרה, עמיר תורג'מן שייערוך הבוקר (רביעי) אימון בכורה עם שחקניו החדשים, חתם רק עד סוף העונה לבקשתו של שום. הבעלים חושש לגבי רמת ההתאמה של תורג'מן לאופי של הקבוצה שהוא מעוניין לנהל ולמורת רוחו של המאמן החדש שביקש חוזה ארוך טווח, הוא נאלץ להתפשר על חוזה עד סוף העונה הנוכחית.

נכון לרגע זה, במועדון עדיין מגבשים החלטות לגבי הצוות החדש כשיתכן שרביד גזל יפנה את מקומו לטובת ארז בלפר, שהיה עד היום עוזר המאמן של תורג'מן גם בנס ציונה ממנה פוטר בתחילת החודש.