בנאדו: מכבי חיפה מוכשרת יותר ממכבי ת"א

המאמן ל"5 באוויר" על עזיבת הירוקים: "יבוא יום ואדבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.20 - 12:30

תגיות: אריק בנאדו

תחילת כתבה

אריק בנאדו מוכן לחזור לאמן. שמונה חודשים אחרי הפרידה המוזרה ממחלקת הנוער של מכבי חיפה, המאמן מחפש אתגר חדש, בליגת העל או בליגה הלאומית, והצהיר על כך ב"חמש באוויר". "אני רעב לחזור לאמן, ומקווה שזה יקרה בתחילת העונה הבאה או עוד לפני סוף העונה, למרות שאני מקווה גם שלא יפטרו אף אחד", הוא מספר, "אני מאמין ביכולות שלי, יודע מה אני שווה. דברים טובים יקרו. אני חושב שאני יכול לעשות עבודה טובה כמאמן, בליגת העל או בלאומית".

תחילת קריירת האימון של בנאדו מבטיחה, עם חצי עונה מצוינת במכבי חיפה אחרי הצלחה בנוער, אבל אחרי קדנציות לא טובות בבני יהודה ובהפועל ר"ג, הוא נעלם. הוא סגר מעגל בנוער של מכבי חיפה, אבל ביוני בעונה שעברה זה נגמר. "אני לא רוצה לחזור לזה, קרה מה שקרה", הוא אומר, "הייתה עונה מאתגרת. אני לא רוצה לדבר על זה יותר מדי. זה מאחורי. נשאיר את זה לפעם אחרת. היו דברים שביום מן הימים אדבר עליהם. אני מעדיף להשאיר את זה מאחורה. אני ממשיך הלאה, הכל טוב".

בנאדו חווה בעבר מאבקי אליפות, כשחקן וגם כמאמן, ורואה במכבי חיפה הנוכחית פוטנציאל גדול: "בלבול עושה עבודה טובה, הוא מאמן לגיטימי. מכבי חיפה קבוצה מאוד מוכשרת, יותר מוכשרת ממכבי ת"א. מכבי ת"א יותר מנוסה, יותר חזקה מבחינה מנטלית. אם הכישרון משתלב עם בגרות מסוימת שאמורה לקרות, אפשר לקחת אליפות. מאמצע העונה שעברה היה שינוי, הסגל הפך להיות איכותי".

"יש למכבי חיפה שלד של שוער טוב, בלם טוב, מגנים טובים, קישור טוב, חלוץ שמבקיע בלי הפסקה, שועה עוד לא מיצה את הפוטנציאל, עוואד עוד לא מיצה את הפוטנציאל. אין כמעט שחקן שלא כבש השנה במכבי חיפה. במשחקים שהם יכולים היו לצמצם את הפער, משהו מנטאלי היה חסר. אני מאמין שזה עניין של בגרות. אין שם אף שחקן שהתמודד על אליפות. במכבי ת"א זה סגל שרץ שנים, עם הרבה ניסיון ובגרות. אם מכבי חיפה תעשה את הקפיצה המנטאלית הזו, זה יכול לקרות. אם לא השנה, אז השנה הבאה כי הבסיס טוב ואיכותי", סיים בנאדו.