בית"ר הודיעה: המשחק מול ב"ש יערך ללא קהל

בשל הקושי להחליט מי ייכנס. גם מכבי חיפה שוקלת לעשות זאת

מוטי פשכצקי ותומר לוי  10.03.20 - 22:10
תחילת כתבה

מכבי חיפה ובית"ר ירושלים יארחו ללא קהל העונה? בעקבות ההגבלה החדשה של משרד הבריאות שקבעה כי עד 2,000 איש יכולים להגיע לארועי הספורט, הירושלמים כבר הודיעו שהמשחק מול הפועל באר שבע ייערך בדלתיים סגורות, וגם הירוקים שוקלים את העניין בכובד ראש. כל זאת, בשל הקושי להחליט אילו אוהדים ייכנסו למגרש.

כמו כן, אפשרות נוספת שעלתה בצד הירוק היא לבצע הגרלה בין 15,000 המינויים, כשרק 13% מהאוהדים יוכלו להיכנס לאצטדיון. היוזמה של חיפה לבצע הגרלה צריכה לעבור כמובן את אישור המנהלת וככל שמספר החולים בארץ יעלה, מספר הצופים בארועי הספורט יירד.

אז איך זה ישפיע על מאבק הפלייאוף העליון? הקבוצה של מרקו בלבול כבר הודחה אמש (רביעי) מגביע המדינה לעיני סמי עופר הריק, שהיה אמור להיות מלא ב-20,000 צופים. אפקט הביתיות יהרס וצריך לחכות ולראות כיצד יפעלו שאר המועדונים בעלי הקהל הגדול.

בלי קשר להחלטות של משה חוגג ויעקב שחר לגבי משחקי הבית, מסתמן כי מחזור הליגה הקרוב ייערך ללא קהל בשל החרפת המצב המדיני. אם לא יימצא פתרון עד סוף העונה, האוהדים צפויים לדרוש פיצויים מבעלי הקבוצות בגובה של מיליוני שקלים.

בכל מקרה, זאת הייתה ההודעה הרשמית של בית"ר בנוגע למשחק מול ב"ש: "אוהדים יקרים, בשבועות האחרונים כולנו מתמודדים עם ההשלכות של התפרצות נגיף הקורונה, ששיבש את סדר היום העולמי, הישראלי וכמובן הספורטיבי. בית"ר ירושלים, בהנחיית משרד הבריאות, מחויבת לשמור על בריאות הציבור. לאור כמות הכרטיסים הקטנה העומדת לרשותנו (בסביבות 1,500) והחשש מהידבקות, בחר המועדון לא להפלות בין האוהדים, (המנויים ורוכשי הכרטיסים למשחק) ולקיים את המשחק ללא קהל".

"אנו מתנצלים בפני אוהדינו הרבים על עוגמת הנפש אך זאת המציאות איתה אנחנו מתמודדים. בית"ר, כמו כל המשק הישראלי, מתמודדת עם ההשלכות של הקורונה ועוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות. אנו מבטיחים להמשיך לעדכן כל הזמן ולתת את הכל עבורכם על המגרש, גם כשאתם לא ביציעים".