הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משבר הקורונה בישראל: הדילמה לגבי בעלי המנויים

ליגות הכדורגל והכדורסל יתקיימו ללא קהל ובסכנת דחייה. כ-100 אלף איש רכשו מינוי עד סוף העונה. האם הם ראויים להחזר כספי או שיש צורך להתחשב במצב הקשה? ענו בסקר

סהר דיין  12.03.20 - 18:12

תגיות: ליגת העל

וירוס הקורונה הוכרז כמגפה עולמית על ידי ארגון הבריאות העולמי. הנגיף משתולל ומספר החולים בארץ עולה מיום ליום. ליגות הכדורגל והכדורסל המקצועניות כרגע ימשיכו לפעול ללא קהל, אך גם המשך המשחקים מוטל בספק. כ-100,000 איש שרכשו מינויים לליגות הבכירות בכדורגל ובכדורסל נמצאים כרגע באי ודאות: האם הם צריכים לקבל את כספם בחזרה?

נגד
מדובר בכוח עליון ובתופעה שמשפיעה על כל העולם. כולם נפגעים מבחינה כספית: שכירים, עצמאיים, הלקוח הקטן והבוס הגדול (כן, נדפקנו). לכן, אוהד שמעורב מבחינה רגשית וקנה מינוי כדי להביע תמיכה בקבוצה שלו, צריך להבין את המצב ולהתחשב. כל מועדון בונה תקציב בתחילת העונה ומסתמך על כספי המינויים. לא מדובר במופע של זמר כזה או אחר. הקשר בין אוהד לקבוצה זו אהבה עיוורת וזה הזמן להוכיח את זה.

בעד
"בעקבות הוראת משרד הבריאות וראש הממשלה להימנע מהתכנסות מעל 100 אנשים, לקוח המעוניין לבטל רכישת כרטיסים מוזמן לשלוח מייל ויקבל בהמשך החזר כספי", כך נכתב בהודעה הרשמית של משרד הכרטיסים 'לאן', המשווק חלק גדול מאירועי הספורט. חד וחלק, אוהד שילם ממיטב כספו כדי להגיע למופע שלא מתקיים, לכן הוא ראוי לקבל את הכסף בחזרה. היגיון בריא בסך הכל.

אם הליגות יבוטלו או ימשיכו ללא קהל, מנויי קבוצת הכדורגל יפספסו  4-5 משחקים. בכדורסל, עד תום הליגה הסדירה מדובר ב-5 משחקים עוד לפני שלב הפלייאוף. זה לא משחק אחד, אלא תופעה כוללת. עשרות אלפי אנשים יפגעו בכיסם בסכומים של מאות שקלים (במקרה הטוב) לכל אוהד.

מה המצב כרגע?
מבחינה החוק, אין סעיף בהסכם המינוי המתייחס למצב של משבר עולמי. זו תופעה חדשה וגם המועדונים והמנהלת עדיין לומדים אותה. באנגליה, לדוגמא, המשחקים ממשיכים (לפחות כרגע) ללא קהל וכפיצוי, המינויים מקבלים את חבילות הערוצים בטלוויזיה בחינם. האם זה פתרון הולם או שנדרש החזר כספי? הצביעו בסקר