"הבריאות הכי חשובה": איביץ' ומכבי מוכנים

שכטר וגולסה כשירים להפועל חיפה. כהן: "הקהל יחסר לנו"

תומר לוי
תומר לוי  12.03.20 - 17:36
תחילת כתבה

לעיני בלומפילד ריק בשל בהלת הקורונה, האלופה מכבי תל אביב תפתח את הפלייאוף העליון מול הפועל חיפה בשבת. אחרי שלושה ניצחונות רצופים ועם פער 6 נקודות בפסגה הצהובים יפגשו את הקבוצה האחרונה מולה איבדו נקודות בליגה. מאמן הקבוצה, ולדימיר איביץ', התייחס במסע"ת למשחק ולמשבר הקורונה.

"עד עכשיו אנחנו בסדר", אמר איביץ' על הנגיף, "אנחנו לא יודעים על מישהו מאיתנו עם סימפטומים של הוירוס הזה ומה הולך לקרות. באופן נורמלי נדבר עם הרופאים שלנו. אנחנו מעדיפים להישמע לכללים שיש בידינו ולא להגיע למצב שנצטרך לטפל במשהו כזה. הכל תלוי בנו ובהתנהגות שלנו. אף אחד לא יודע איפה הוירוס הזה יכול להיות. זה מאוד רציני והדבר החשוב זה הבריאות שלנו".

על המשך העונה אמר המאמן: "התוכנית היא קודם כל להתכונן למשחק בשבת, אחרי המשחק הזה מתחילה הפגרה. כמו כל פעם יש פגרת נבחרות ואנחנו קודם כל צריכים לדעת מה קורה עם המשחקים הללו, כי ממה שאני יודע אף אחד לא יודע אם הם יתקיימו או לא. אחרי זה אנחנו ניערך להמשך הליגה - זו התוכנית שלנו וכמובן שנעקוב אחר התפתחויות".

"זה קשה לשחק ללא קהל", הוסיף הסרבי, "אף אחד לא אוהב את זה, כדורגל זה בשביל האוהדים. הרבה מדינות סגרו את האיצטדיונים או ביטלו את המשחקים. זה המצב כרגע. אני מקווה שזה יהיה רק משחק אחד ללא קהל ואחרי פגרת הנבחרות דברים ישתפרו. אני מקווה שהווירוס ייעלם ונמשיך לשחק מול קהל".

"אני זוכר טוב מאוד את המשחק האחרון מולם", התייחס איביץ' ליריבה, "הפסדנו שתי נקודות בשניות הסיום. זו קבוצה טובה שנמצאת בפלייאוף העליון, אנחנו צריכים לשחק טוב יותר מהמשחק האחרון ולקחת 3 נקודות". על כשירותם של אייל גולסה, איתי שכטר ודור פרץ אמר המאמן: "כולם מוכנים למשחק, נראה בימים הקרובים מי יפתח בהרכב".

לצידו של איביץ', ניצב מלך השערים והבישולים של הצהובים, יונתן כהן: "עשינו שיחות עם הצוות המקצועי והרפואי לגבי הקורונה. קיבלנו את כל ההנחיות של משרד הבריאות: פחות התקהלויות, פחות מגע, לשמור על היגיינה ולהשתדל להישאר בבית, בלי אירועים ומסעדות ואני מאמין שכל אחד שמר על זה כדי למנוע הידבקויות".

"הקהל מאוד יחסר לנו", המשיך כהן, "הוא נותן את הסיבה לשחק כדורגל. אין מה לעשות, אנחנו צריכים לשמור על הבריאות של כולם וזה לא יהווה שום תירוץ, אנחנו מגיעים כדי לנצח. כל שחקן חווה משחק כזה בעבר, אנחנו באים לנצח. צריכים להתכונן כמו לכל משחק, יהיה קשה. על המשחק בשבת הוא הוסיף: "כל משחק בפלייאוף יהיה קשה כי כל הקבוצות הגדולות של בכדורגל הישראלי בפנים העונה וכולן רוצות לנצח אותנו בפעם הראשונה".