הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בית"ר הקפיאה אימונים, ב"ש תתאמן בקבוצות

גם מכבי ת"א תישאר בבית ומה עם הפועל? סדר היום בליגת העל

כתבי אתר ערוץ הספורט  15.03.20 - 19:35

זה הגיע אלינו באיחור קל ואולי חשבנו שנצליח להתחמק, אבל בסופו של יום השלכות נגיף הקורונה תקפו גם את קבוצות הכדורגל הישראלי. אלא שבעוד הליגות השונות באירופה עומדות בפני סגירה, בארצנו הקטנטונת עוסקים בשאלת החזרה לאימונים/שמירה על הכושר.

ובית"ר ירושלים הראשונה לספק הצהרה חד משמעית בנושא. הצהובים שחורים הודיעו הערב (ראשון) שהקפיאו את כל האימונים עד ל-22/03. "כל שחקן יקבל תוכנית אימונים ותזונה מפורטת, אותה ניתן יהיה לבצע בבית. בריאות לכולם", נמסר מהמועדון.

כזכור, אתמול זו הייתה מכבי חיפה שסגרה ראשונה את שערי מתחם האימונים שלה, כאשר גם שאר הקבוצות הגדולות הצטרפו מאוחר יותר, אך דווקא ברעננה בחרו לשדר עסקים ולהמשיך להתאמן ללא מגע. ההחלטה של הנהלת רעננה גררה תגובה זועמת מהשחקנים והבוקר (ראשון) הוצאה הודעה רשמית: "עקב נהלי משרד הבריאות ובהמשך להוראות מאתמול, מתחם האימונים של הפועל רעננה הוא איזור סטרילי - לא מורשית כניסה לאנשים שאינם מצוות המועדון. אנחנו מעדכנים כי לפי הוראות משרד הבריאות, אין כרגע מניעה להמשיך באימונים כל עוד יעשו במגבלות".

מאוחר יותר, בהפועל ת"א הוציאו הודעה משלהם לפיה במועדון הוחלט כי שחקני הקבוצה יחזרו לשגרת האימונים במתכונת מצומצמת החל ממחר. "השחקנים יגיעו למתחם בקבוצות נפרדות ויתאמנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות וללא מגע פיזי. המועדון מתעדכן באופן שוטף מול הגורמים הרלוונטיים וימשיך לפעול בהתאם להנחיות, תוך שמירה על רמת היגיינה גבוהה", נכתב בהודעת הפועל ת"א.

גם הפועל ב"ש חוזרת לשגרה: לאור הנחיות משרד הבריאות, השחקנים יחזרו לשגרת אימונים בקבוצות של עד עשרה שחקנים החל ממחר (שני). השחקנים יגיעו למתחם בקבוצות נפרדות, ויתאמנו בהתאם להנחיות, ללא מגע פיזי. "המועדון מתעדכן באופן שוטף וימשיך לפעול בהתאם להנחיות", כך נמסר במועדון.

במכבי ת"א  ממשיכים עם העבודה מהבית כנראה עד יום חמישי, ולאחר מכן יתקבלו החלטות נוספות. בבני יהודה השחקנים קיבלו יום חופש ובמועדון מנסים להשתמש בתכנית עבודה מהבית, בדיוק כמו במכבי חיפה. הערב יקבלו הכתומים החלטות לגבי ההמשך. הפועל חדרה תשוב להתאמן ביום שלישי. במועדון החליטו לסגור את מתחם האימונים בעקבות המצב ומחשש להידבקות המונית.

גם בנס ציונה הוציאו הודעה רשמית בנוגע לשגרת האימונים של הקבוצה ולהנחיות שהתקבלו: "הבריאות חשובה מכל ואנו מחוייבים להישמע להוראות הרשויות. הנהלת הקבוצה נמצאת בקשר ישיר ותמידי, הן עם מנהלת הליגות בכדורגל והן עם ההתאחדות לכדורגל, כמו גם עם עיריית נס ציונה, משרדים ממשלתיים וכל גוף מקצועי הקשור בפעילותינו".

הפועל חיפה תאמץ אף היא את שיטת האימונים בקבוצות. "האימון יפוצל לקבוצות קטנות וללא מגע פיסי במהלכו בין השחקנים. לרשות השחקנים יועמדו מספר חדרי הלבשה במתקן האימונים בבית נגלר", נמסר.

"כולנו מחויבים לגלות סבלנות וסובלנות, לנסות ולשמור על מורל גבוה, לשמור על הקרובים אלינו, מכרים ובני משפחה. נכון לעכשיו, הוחלט על ביטול אימוני הקבוצה הבוגרת ומחלקת הנוער עד לקבלת הנחיות חדשות ממשרד הבריאות, נקווה שיגיעו במהרה. הנחיות פרטניות ינתנו לכל שחקן לגבי שמירה על כושר, תזונה וכשירות מהירה ככל שניתן לפעילות מלאה".