סואן: "שכטר גזען, השכל שלו נמצא ברגליים"

קשר העבר ל"חמש באוויר": "גם אם יתנצל, לא בטוח שנסלח לו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.03.20 - 19:54
תחילת כתבה

איתי שכטר עורר היום (שני) סערה בכדורגל הישראלי, לאחר שהתנגד ברשתות החברתיות להקמת ממשלה עם הרשימה המשותפת. הפוסט של חלוץ מכבי תל אביב עורר זעם רב בקרב שחקנים מהמגזר הערבי, ואחד ממבקריו התקיפים ביותר היה עבאס סואן, שפרסם פוסט תגובה חריף בפייסבוק. קפטן בני סכנין לשעבר עלה לשידור ב"חמש באוויר" ולא חסך במילים קשות כלפי שכטר.

"מה שנכתב זו הסתה וגזענות", פתח סואן. "ולא מתאים לשחקן כדורגל או לספורט ועושה קרע בחברה הישראלית. אנשים צריכים להבין דבר אחד, וזה שמה שכתבתי היום בפייסבוק זה בדיוק מה ש-20% ממה שהמדינה חושבת. אנחנו הולכים לכיוון ימני קיצוני, לצערי הרב ורואים את זה מיום ליום. מ-2009 ועד היום יש יותר מ-70 חוקים נגד המגזר הערבי".

סואן המשיך: "מה הבעיה של אותו בנאדם שאנחנו בחרנו דמוקרטית בקלפי? הוא לא רוצה אותנו בממשלה, שלא נהיה חלק מהחברה, מחלק שמקבל החלטות. אנחנו לא פה בכדי לשתות ולאכול, אנחנו לא איזה עזים. די, מספיק. אנחנו צריכים להיכנס חזק ולתת את הכוח שלנו, יש לנו היום מפלגה שהיא השלישית בגודלה בכנסת, וצריכים לכבד את זה".

קשר סכנין לשעבר הסביר מה הבעיה שלו עם שכטר: "קודם כל בגלל שהוא כדורגלן. ובזמן האחרון אני מקיא את האנשים האלה, את השנאה בשנתיים-שלוש האחרונות. זו שנאה. אתה יודע למה ראש ממשלה נהרג? רק בגלל השנאה בחברה הישראלית, שאנחנו צריכים לעקור ולהיות מלוכדים בכדי שלא יהיה בחירות רביעיות בגלל אדם או שניים. הוא לא היה צריך לכתוב את מה שכתב, ולא אחרים. יש נפילות של שחקנים ואמירות שלא מתאימות. שכטר פה טעה טעות אחת גדולה"

"אנחנו ספורטאים, בואו נישאר בספורט", הבהיר סואן. "אם מחר אני רוצה להזמין את שכטר דבר בפני לילדים  בבי"ס במגזר הערבי - מה הוא יגיד להם? אתה יודע כמה אוהדים יש למכבי ת"א במגזר הערבי? מה הוא יגיד להם? אני לא רוצה להגיד מילה שלא יתבע אותי, אבל יש סוג של טמטום שבן אדם לא מבין מה הוא אומר. פעם אמרו שהשכל הוא ברגליים? אז נראה לי שיש הרבה כדורגלנים כאלה".

קשר הנבחרת לשעבר נשאל אם התרשם בעבר ששכטר גזען: "גם כששיחקתי נגד עמית בן שושן הוא היה אחלה בן אדם, אבל בחגיגות של בית"ר עשה מה שעשה. לאנשים יש דעות, ומתישהו זה יוצא ומתפוצץ החוצה ואז אתה רואה את הבן אדם האמיתי. שכטר, באמירה שלו, גזען. צריך להתנצל ואנחנו נחשוב אם לקבל את זה או לא. אני אחד שלא מקבל. בטח הוא משחק עכשיו פלייסטיישן ויותר ממיליון אנשים כותבים נגד מכבי ת"א, הוא עשה שם רע מאוד למועדון". 

מכבי ת"א היא המועדון מספר את בארץ, וצריכים להיות מוכנים לכל תרחיש הכי קטן. בשבילנו, מה שקרה זו נקודה שחורה למועדון הזה. האמת שזה לא הפתיע אותי, אין לי זמן לכתוב ולהגיב. אני קורא פה ושם, היום הגבתי לשכטר ועל מישהו שהגיב בצורה גזענית, אלה היחידים בשנתיים האחרונות. במחלקת הנוער של מכבי יש המון שחקנים ערבים. היא תקבל מכות לכל מקום שתלך אליו במגזר הערבי, וזה יהיה מאוד מאוד לא טוב.

סואן סיכם: "אנחנו לא פוליטיקאים, אנחנו ספורטאים ומי שהגיב הוא לא פוליטיקאי. אנחנו מוקיעים אנשים כאלה שמתעסקים בגזענות נגדנו. צריך להבין אותנו, אנחנו חברה שיש בה כבוד. אנחנו מכבדים וצריכים להחזיר לנו כבוד. יש מקומות שאני מוריד בפניהם את הכובע, כמו הנבחרת, שמשחקים בה הרבה שחקנים מהמגזר. תמיד הלכתי בין הטיפות שאף אחד לא ייפגע. ייצגתי את המגזר שנים רבות ואף פעם לא פגעתי בערבי או ביהודי, לא משנה מה. אני מאמין בדו קיום ובאהבה. אם נתעסק בשטויות אז הקרע רק יילך ויגדל".