גנאים: "הייתי מצפה משכטר לדבר על אחדות"

היו"ר לשעבר של סכנין ל-5 באוויר: "זו לא בושה להתנצל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.20 - 19:47
(צילום: דני מרון)
(צילום: דני מרון)
תחילת כתבה

סערת הפוסט של איתי שכטר ממשיכה לגרור תגובות משני הצדדים של הסקאלה. היום (שלישי) דיבר גם מאזן גנאים, מי שהיה יו"ר של קבוצת בני סכנין (1994-2008) ואף ראש העיר של סכנין (עד 2018), בתכנית הרדיו "5 באוויר" והתייחס להחלטה של חלוץ מכבי תל אביב לפרסם פוסט בעל אופי פוליטי.

תחילה נשאל מה הוא היה עושה אם שחקן היה מתנהג כך אצלו: "הייתי קורא לו לסדר, ואומר לו שאסור לעשות את זה למרות שאנחנו במדינה דמוקרטית. אנחנו נולדנו על מנת לאחד כספורטאים, ובימים קשים אלו לא לדבר דברים שלא עוזרים. לא יהודים, לא ערבים ולא זרים, תמיד היינו כולם תחת מטרייה אחת - מטריית הספורט כמשפחה אחת. הייתי מצפה מהכוכב שלנו בימים אלו לדבר על אחדות".

אם זו הדעה שלו, אתה אומר לו תשמור את הדעה שלך לעצמך?
"ללא ספק. הגיע הזמן שנשים את האצבע על הפצע. לעולם לא ניפרד, ערבים ויהודים, נגזר עלינו לחיות ביחד. אנחנו צריכים להבין את הצרכים אחד של השני, לדבר על שוויון, שלום ואחדות. זה מה שאנחנו צריכים כל הזמן. במיוחד בימים קשים כאלו שנלחמים בקורונה וכל יום מתפללים שלא ימותו ויחלו אנשים, ופתאום אנחנו באים לכוכב כדורגל שמתבטא כך, מה זה עוזר? אם זה היה עוזר, הייתי מבין".

בירם כיאל העלה בזמנו פוסט בצוק איתן עם דגלי פלסטין, בסדר או לא?
"אני חושב שספורטאי צריך להתנתק מכל הפוליטיקה, לא דגלי ישראל ולא פלסטין. ספורטאי זה סמל, הרבה יושבים וצופים מאחורי מסך הטלוויזיה ורוצים להקשיב לדברים טובים שהוא אומר. פעם היינו עומדים בתור לקבל חתימה משחקנים כמו אוחנה, אני תמיד הסתכלתי עליהם כסמל. אני רוצה שהסמל הזה ייכנס לכל בית בצורה חיובית".

על כך שעבאס סואן לא סולח לשכטר הוסיף גנאים: "אנחנו כספורטאים חייבים לסלוח אחד לשני, אבל אם מישהו טעה הוא צריך להודות בטעות שלו, וזה לא בושה להתנצל. אני חושב שרק אנשים חזקים שטועים אז עומדים ומתנצלים".

אתה רואה כל ביקורת כלפי המגזר כגזענות?
"לא, לא. המגזר הערבי הוכיח שהם דואגים לצרכים היומיומיים של התושבים. אנחנו צריכים אחדות ולהיות ביחד ולהתפלל שהווירוס לא יגיע אלינו, וזה מה שחשוב. מיישמים הנחיות של משרד הבריאות? ללא ספק, אני מסתובב במקומות האלה וזה נראה כאילו עוצר. זה מאוד חשוב ליישם את הנחיות משרד הבריאות למען הבריאות של כולנו".