"לקצץ משכורות? אני בטוח ששחקני מכבי ת"א יירתמו"

מורן מאירי, היועץ המשפטי של הצהובים, דיבר בתכנית 'מגרש פתוח' על הנזקים הכלכליים שנוצרו מהמשבר ("לא היה כזה בעבר") ומה שעובר על איביץ': "חסרה לו העבודה הקשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.03.20 - 11:26
תחילת כתבה

המשבר שפוקד את המשק כולו בישראל בעקבות התפשטות נגיף הקורונה משפיע כמובן גם על מועדוני הכדורגל הגדולים בארץ, כולל המפוארים דוגמת מכבי תל אביב, האלופה המכהנת. אמש (שלישי) דיבר על כך היועץ המשפטי של הצהובים, מורן מאירי, בראיון לתכנית "מגרש פתוח".

  • 23:40, כל לילה ב-5SPORT: "עוברים את זה ביחד"

ראשית נשאל מאירי אם קיצוץ השכר של השחקנים במכבי הוא עניין אפשרי: "אני מלווה חברות כמו קסטרו או אל על, זו תקופה שלפעמים מתקשרים אליי מהכדורגל ואני אומר להם 'בואו רגע לפה, תלמדו קצת פרופורציות'. זו שעת משבר אמיתית, יצטרכו להתגייס פה כולם, כל אחד לתת את תרומתו כדי שהענף הזה יוכל להמשיך קדימה. אני בטוח שיש בעלי מועדונים שגם העסקים שלהם מאוד נפגעים".

מיץ' גולדהאר פנה אלייך כדי לעשות תכנית כזו?
"לא, לא דיברתי עם מיץ'. במכבי יש ממלאת מקום מנכ"ל, שרון. אני יכול להגיד לכם שהיא ואנשים במכבי נמצאים בקשר עם מועדונים אחרים. מנסים לייצר איזושהי תכנית, וכשיגיע הרגע אני בטוח שכולם יירתמו, כולל השחקנים. כל מי שצריך כדי לעזור לסייע ולהמשיך קדימה עם הענף הזה".

בחדרה דרשו קיצוץ שכר השחקנים ב-35% ואורן גולן בטוח שתהיה היענות. במכבי מתחילים לדבר על כיוונים כאלו?
"אני יודע משיחות שנערכו עם בעלי קבוצות אחרות שעלו תרחישים, ובמכבי גם יצטרכו לבחון איך יוצאים מהמשבר הזה ומהנזקים האדירים שהוא מביא איתו. יש פה גם שאלה האם הליגה תסתיים, ואם כן מתי ואיך, ואז אולי באמת יהיה אפשר לבצע את ההחלטה יותר רצינית ולדעת לאן אנחנו מכוונים".

יש הערכה לגבי כמות הנזקים במכבי?
"שרון מתייעצת ובודקת כל יום, יש הערכות לגבי נזקים. נזקים גדולים מאוד. אני בטוח שהיא תדע להוציא את המועדון כולו כמו כל הכדורגל יחד לדרך נכונה אחרי שיסתיים המשבר הזה. זה משבר עצום, עצום".

יש עוד תרחיש שיכול להציל את המשבר הזה? או שעברנו את נקודת האל-חזור?
"זה מאוד תלוי קודם אם הליגה תחודש השנה ומתי. זה תלוי גם בהשלכות לגבי העונה הבאה. מהתרחישים שאני מבין שיקרו, יהיה קשה מאוד לחדש את הליגה עוד העונה. אולי זה יקרה. האיטלקים הודיעו כבר על תחילת מאי, וגם זה לא ברור אם יקרה, אז לך תדע אם זה יקרה פה בארץ".

עונה כפולה זו אופציה?
"שמעתי גם את הדבר הזה. אני חושב שזה מוקדם מאוד להבין או לדבר על איזה תרחישים כדאי לעשות. צריך לתת לדברים טיפה להתייצב. הייתה לי שיחה גם עם המאמן לגבי האימונים - כרגע בוטלו האימונים. מה שברור זה שזה משבר שלא היה כקודמתו, עם נזק אדיר. מקווה שהמדינה תצליח בסופו של דבר לעזור לספורט, אני מבין שזה לא בראש סדרי העדיפויות. אני מבין את סדרי העדיפויות של המדינה".

איך איביץ' בימי קורונה?
"בן אדם ואיש פרקטי, עם היגיון בריא. הוא מנסה להפיק את המיטב ואוהב לעבוד קשה. אני מניח שחסרה לו העבודה הקשה, כך אני מתרשם. הדבר הראשון שהוא חושב עליו זה הבריאות של כולם. הוא מתעניין גם במה שקורה בכלל בדברים אחרים במדינה, על חברות ואיך מעכלים את זה".