"המנהלת וארגון השחקנים לא יקבעו לנו"

9 הקבוצות שפנו למשרד הבריאות רוצים לסכם על יציאה לחל"ת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.03.20 - 07:03
המנהלת והקבוצות יגיעו להבנות? (ההתאחדות לכדורגל)
המנהלת והקבוצות יגיעו להבנות? (ההתאחדות לכדורגל)

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

יממה אחרי שפנו למשרד הבריאות מאחורי גבה של מנהלת הליגות, כפי שפורסם בערוץ הספורט, תשעת המועדונים ששלחו את המכתב טרם קיבלו תשובה לגבי ההנחיות הקשורות לקבוצות הכדורגל.

  • ראשון עד חמישי, 23:40 מיד אחרי חדשות הספורט: "אולפן הלילה של ערוץ הספורט"

"המנהלת וארגון השחקנים לא יכולים לקבוע לנו אם לקצץ בשכר השחקנים. לא הם ולא ארגון השחקנים", אמר אחד מראשי הקבוצות החתומות על המכתב. על פי ההערכות, כל אותן קבוצות החתומות על המכתב (בית"ר ירושלים, הפועל באר שבע, מכבי חיפה, מכבי תל אביב ומ.ס אשדוד הן היחידות שלא חתמו) רוצים ללכת למהלך של חל"ת (חופשה ללא תשלום), דבר שיוביל לפגיעה קלה, אם בכלל, במצב הכלכלי החמור בו נמצאים בעלי הקבוצות.

"לא ברור מה המסקנות של ארגון השחקנים ומנהלת הליגה מפגישתם אתמול", אמר בעלים אחר. "ומבחינה משפטית הם גם לא יכולים להכריח אותנו" . מדובר בפעם הראשונה שבה קבוצות מתאגדות נגד מנהלת הליגה, ואחת הטענות היא שראשי הקבוצות לא הוזמנו לאותה פגישה כדי להביע את עמדותיהם.

תשעת הבעלים של אותן קבוצות שוחחו גם הבוקר ארוכות, והגיעו למסקנה שאם יהיה רוב ליציאה לחל"ת, כולם יובילו חזית אחידה. "אם יהיה סגר על המדינה, לא תהיה ברירה אחרת. ככה נפסיד הכי פחות", אמר אחד הבעלים.