"מכבי ת"א היא כמו חברה לשעבר": מנספורד בראיון

המנכ"ל לשעבר סיפר ב"מגרש פתוח" על הסיבה שעזב: "אם לא הרצון להיות ליד משפחתי, הייתי נשאר עוד שנים רבות". וגם: המצב באנגליה ועמדתו בנוגע למתן האליפות לליברפול

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.03.20 - 07:00
תחילת כתבה

בן מנספורד היה אחד האנשים החזקים והמשמעותיים במכבי תל אביב עד הקיץ האחרון, כשסיים את תפקידו והחליט לחזור לבריטניה על מנת להיות קרוב למשפחתו, ולקח על הדרך תפקיד בכיר בבלקפול. אבל המנכ"ל לשעבר של הצהובים לא שכח בכלל את החוויות שצבר פה, ועל כך דיבר בתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט.

תחילה, סיפר מנספורד על המצב באנגליה: "היה בסדר עד שהקורונה הגיע. אני כמובן מתגעגע לתל אביב. אני בבית, הממשלה המליצה לנו לעבוד מהבית. זה מצב מאד מסובך. אם שמים את כולם בבידוד ואז לאחר מכן נותנים לכולם לצאת, יכולה להיות עוד קפיצה של הידבקויות. אני מניח שכולם מאוד מודאגים ולא יודעים מה הכיוון הנכון. כרגע בריטניה הרבה יותר פתוחה מאשר מה שקורה בישראל".

כשנשאל מה לגבי המצב הכלכלי בכדורגל האנגלי, ענה: "זה קשה מאוד לקבוצות שמחוץ לפרמיירליג. היה אמור להיות לנו משחק מול סנדרלנד בשבת לפני שהמשחקים נעצרו, והם היו צריכים להביא 5,000 אוהדים. הכנסות מכרטיסים היו בערך 500 אלף, וזה בליגה השלישית, זה עצום. יש כמובן אפקט פיננסי".

מנספורד התייחס לשאלה הגדולה המרחפת מעל אפשרות ביטול הליגה האנגלית: האם ראוי להעניק לליברפול את האליפות. "אני בטוח שאתם מכסים הרבה ליגות באירופה, ומהזמן שלי בישראל ראיתי שהרבה אנשים עוקבים אחרי הפרמיירליג. אנחנו צריכים לכבד קודם כל שהמצב הזה עם הקורונה והבריאות של האנשים הוא יותר חשוב מאשר הספורט. לדעתי אנחנו יכולים פוטנציאלית לסיים את העונה על המגרש, לא משנה מתי זה יהיה. זה הכי חשוב. אוהדי ליברפול לא רוצים לחשוב שהם זכו באליפות רק אחרי 30 משחקים, אנשי מנצ'סטר יונייטד ואברטון לא יתנו להם לשכוח את זה. בכל ליגה צריך לנסות לסיים את העונה עבור היושר של התחרות".

הוא גם נשאל אם לדעתו יש סכנה לעתיד של מכבי ת"א: "קשה לי להגיב כי הייתי מחוץ לעניינים ארבעה חודשים, אבל אגיד שמיץ' גולדהאר הוא בעלים פנטסטי, הוא אדם מבריק גם מבחינה מקצועית וגם עם ראש עסקי טוב מאוד. אני בטוח שהוא יהיה מחויב מתמיד למכבי ואני מקווה שלא משנה איזה אתגר יהיה לו, הוא יעבור אותו. אני בטוח שמכבי תמשיך לקבל את התמיכה שלו ושמכבי תישאר מוצלחת".

"אני עדיין צופה במשחקים ומתגעגע לכל החבורה שם. מכבי היא קצת כמו חברה לשעבר, ממש בא לך לראות מה היא עושה ומה הדבר הבא שהיא תעשה, אבל יש לך חברה חדשה עכשיו ואתה צריך להמשיך הלאה ולהרפות", סיפק מנספורד אנלוגיה מעניינת והוסיף: "אני עדיין מדבר עם ברק (יצחקי), העברתי איתו הרבה זמן. בדרך כלל מאחלים לאקסית את הרע מכל? אמת, אבל לא במקרה שלי עם מכבי. זה היה מקום מיוחד בשבילי והיה מאוד קשה לעזוב. אם לא היו הסיבות שלי, כמו למשל להיות בחזרה בבריטניה וקרוב יותר למשפחה שלי, אז לא הייתי עוזב את מכבי למשך עוד הרבה זמן. הייתי רוצה לבוא לחגוג את הזכייה באליפות ה-24, אבל אני מניח שלא נדע כרגע מתי זה יקרה".