הגיעו להבנות: נתניה תקצץ 50 אחוזים מהשכר

בתיווכו של אלמוג כהן: שחקני הקבוצה לא יצאו לחל"ת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  22.03.20 - 20:07
תחילת כתבה

שכרם של שחקני מכבי נתניה יקוצץ ב-50 אחוזים נטו, זאת על פי הסיכום אליו הגיעו היום (ראשון) הקפטן אלמוג כהן והמנכ"ל ניב גולדשטיין. המשמעות היא שהשחקנים לא יצאו לחל"ת, אך כאמור שכרם יופחת בחצי. כהן ערך שיחות אישיות עם כל אחד משחקני הקבוצה, ורק לאחר שקיבל את הסכמת כולם המשיך את המו"מ מול המועדון.

השניים סיכמו על שיעור קיצוץ סביר שמנע מצד אחד תחושה קשה של השחקנים, שחלקם מחזיקים בחוזים מעבר לעונה הנוכחית, ומצד שני למנוע את התרסקות המועדון מבחינה כלכלית. ע"פ הסיכום, אף שחקן לא ירוויח פחות מ-9,000 שקלים בחודש, כלומר אם שחקן מרוויח לצורך העניין 12,000 - יקצצו לו 3,000 שקל בלבד. כרגע, מדובר בקיצוץ לחודשי מארס, אפריל ומאי.

עוד לפני הפגישה של השניים, אמר כהן לגולדשטיין ולנציג ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוב: "בשיחות שעשיתי עם השחקנים, יש רצון ואפילו בקשה של חלקם לבוא לקראת המועדון בתקופה הקשה הזו". כמו כן הדגיש קפטן היהלומים: "צריך לראות שהקיצוץ הצפוי מסתדר גם לאלו שמחזיקים בחוזי ארוכי טווח והאם הקיצוץ יכלול גם את החוזים האלו".

ההערכה בנתניה שהתקציב שגם ככה היה צפוי לרדת בעונה הבאה ל-20 מיליון ש"ח, כעת יירד לפחות בשלושים אחוזים. זאת בשל המצב ולאור העובדה שאייל סגל לא מתכוון לחזור בו מהודעת עזיבתו, בטח אחרי משבר הקורונה שמן הסתם פגע בו גם כאיש עסקים ומחזיק מניות בקשרי תעופה.