סילבס: "אולי רק המוליכה בעד סיום העונה"

המאמן מצפה לחזרת הליגה. מסתמן נמצא המתווה בין כץ לשחקנים: יציאה לחל"ת והלוואה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  23.03.20 - 00:12
תחילת כתבה

סימן שאלה גדול מרחף מעל האפשרות שהעונה בליגת העל תחודש. עם זאת, מי שבין התומכים בחזרתה הוא מאמנה של הפועל חיפה, חיים סילבס, שמפנטז על חזרה לפלייאוף העליון: "אני לא בעד סיום הליגה, כולם רוצים לחזור לשגרה. אני לא חושב שיש מישהו שהיה רוצה שהליגה תסתיים, אולי מלבד מי שבמקום הראשון ורוצה לקחת אליפות".

בינתיים, השיחות על השכר בין שחקני הפועל חיפה לבעלים, יואב כץ נמשכות. המתווה המסתמן בין הצדדים הוא יציאה של השחקנים לחל"ת, לצד קבלת הלוואה מהמועדון בסך 60% משכרם וקיצוץ של 40% בשכר הבסיס. המתווה יהיה לשחקנים הישראלים, שביניהם יש כאלה שמקווים כי בסופו של דבר תנאיהם יהיו טובים יותר, וגם היום צפויה להתקיים שיחה בין הצדדים.

סילבס התייחס לנושא: "אני מבין כל אחד בימים כאלה שרוצה להגן על עצמו. לאט לאט כולם מבינים שצריך לשלב ידיים ולהסתכל על המצוקה של הצד השני. צריך להתחשב בבעל הבית ולהבין שכולם מפסידים. יואב החליט מהר מאוד כי ראה שזה דבר מתבקש. לא צריך להיבהל מזה, זה לא נורא אם נראה לכולם שהכדורגל לא מורם מהעם. מנגד, צריך להבין שאנשים תחת חוזים ונבהלו מהמילה חל"ת. גם אני חתמתי על מסמכים וזה היה לא פשוט".