"באתי לאימון בהפועל ופינו לי את התא"

חלוץ ק"ש בראיון על האקסית: "ניסו רצה אותי, שחררו אותי רבע שעה אחרי סגירת חלון ההעברות", הקורונה: "לא רואה את הליגה חוזרת בתקופה הקרובה" והפוסט של שכטר: "לא צריך להתעסק בפוליטיקה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.03.20 - 19:00
תחילת כתבה

כמו יתר שחקני ליגת העל, גם חלוצה של עירוני ק"ש, אחמד עאבד מתמודד עם שגרת חיים לא פשוטה. מדובר בעונה קשה עבור החלוץ, שהחלה בהפועל ת"א עם חזרה למגרשים לאחר שמונה חודשי היעדרות והמשיכה במעבר לק"ש היישר לקרבות התחתית.

"נידו אותי, התאמנתי בנפרד", סיפר עאבד על התקופה באדום, "ניסו אביטן רצה שאני אחזור לשחק וניסה לגשר ביני ובין ההנהלה. הייתי מוכן לקצץ, אבל יש לי התחייבויות ולא יכולתי להסכים לכל דבר. שיחקו איתי משחקים, היו שולחים אותי להתאמן בחדר כושר. ניסינו למצוא פתרון והייתי קרוב לחתימה בהפועל חדרה, אבל לא הצליחו להעביר את החוזה בבקרה".

החלוץ מתאר סיטואציה לא פשוטה: "שיחררו אותי רבע שעה אחרי שחלון ההעברות נסגר, הוציאו אותי מקבוצת הווטסאפ. הגעתי לאימון ופינו לי את הדברים מהתא. ק"ש רצתה אותי ובסוף חתמתי שם".

דווקא לאחר שהעניינים הסתדרו, נגיף הקורונה החל להתפשט והביא להפסקת הליגה. למרות שעירוני ק"ש מעל הקו האדום, עאבד מעוניין שהליגה תתחדש: "הבריאות חשובה מהכל, צריך לדאוג לבריאות של כולם. הייתי מעדיף לחזור לשחק ולהילחם. מי שנשאר נשאר ומי שיורד צריך לרדת. אף אחד לא יודע מתי חוזרים ואם חוזרים, יש חשש ולחץ. אני מתאמן לפי תכנית אימונים שקיבלתי. יש לי את הציוד הדרוש ואני יוצא לרוץ עם כפפות ומסכה".

כמו כן, עאבד לא אופטימי בנוגע לחידוש הליגה: "אני לא רואה את הליגה חוזרת בתקופה הקרובה, המדינה צריכה להיכנס לסגר הכללי. אנחנו רואים שהווירוס מתפשט מדי יום והמצב מחמיר. אנשים צריכים להישאר בבית כדי שאף אחד לא ידבק. זו תקופה קשה מאוד. אני עם שתי בנות בבית ולא היינו מוכנים לתרחיש. אני ואשתי מחפשים להן פעילויות. אני מצייר ושר עם הילדות, אנחנו מנסים להעביר להן את הזמן והבנות לא יוצאות מהבית".

למזלם של שחקני ק"ש, איזי שרצקי לא מיהר להוציא אותם לחל"ת. "כשהתחלנו לדבר על המצב, הרגעתי את השחקנים. אמרתי להם שאפשר לסמוך על איזי. היו שיחות והגענו להסכמות בנוגע לקיצוץ. המצב שלנו טוב, יש קבוצות שקיצצו יותר ואף יצאו לחל"ת. הבנו אותו שהוא ספג מכה כלכלית בעסק הפרטי שלו, אני מודה לאיזי שהבין אותנו וכולם יצאו מרוצים".

בעוד עם שרצקי הוא הגיע להסכמות, הדבר לא תקף על הניסנובים והנהלת הפועל תל אביב: "ביני לבין המועדון יש בוררות ואני מאמין שאקבל את מה שמגיע לי. אני מאוכזב ממי שלקח את ההחלטה לשחרר אותי, אך אני בקשר עם הרבה אנשים שם. מכבדים אותי כאילו שיחקתי 20 שנה בהפועל".

בשורה התחתונה, הפועל ת"א השתחלה לפלייאוף העליון והגיעה לחצי גמר גביע  המדינה: "אי אפשר לדעת אם הייתי נשאר מה היה יכול לקרות, הייתי רוצה לשחק בפלייאוף העליון. אבל אני בק"ש ומרוכז בהישארות בליגה. גם לאחר שעזבתי לטורקיה הייתי תמיד בקשר עם איזי והמנכ"ל יוסי אדרי, ק"ש נלחמה בשבילי. קובי רפואה רצה אותי בעבר לפ"ת וגם הביא אותי להפועל בעונה שעברה".

בנוסף, עאבד התייחס לפוסט של איתי שכטר נגד "הרשימה המשותפת" שהביאה לעימות ברשתות החברתיות בין שחקנים יהודים לשחקנים מהמגזר: "כולם צריכים להתעסק בספורט ולא בפוליטיקה. אני מכבד את הדעה של כולם ולא נפגעתי או נעלבתי".

כמו כן מהפועל ת"א נמסר: "מאחלים בריאות וימים טובים יותר לאחמד עאבד ולכל עם ישראל".