"אלון סוחט אותנו": שחקני רעננה נגד הבוס

זעם בקבוצה: "הוא הציע חל"ת וקיצוץ של 25% משכר הנטו"

גיל לוין
גיל לוין  24.03.20 - 22:27
תחילת כתבה

משבר במשא ומתן בהפועל רעננה. בצל עצירת הליגה, בימים האחרונים ניהלו נציגי השחקנים, עידו לוי ושניר שוקר, משא ומתן ארוך ומייגע מול בעלי הקבוצה, אשר אלון. הערב (שלישי), לאחר שלא הגיעו להסכמה בצל המתווה שהציע אלון, החליטו השחקנים להתאגד כנגד המועדון.

אלון תכנן להוציא את כלל שחקני הקבוצה לחופשה ללא תשלום -  מלבד השחקנים הצעירים, שאת החוזה מולם הוא לא מוכן לשים בסיכון ואלו יקבלו את שכרם כרגיל כמו יואב תומר, בן סביר, אסף צור וירדן כהן. לעומת זאת, את שאר השחקנים, הבעלים רצה להוציא לחל"ת ומאחר ושכרם יפגע במקרה כזה, הם סירבו. יש לציין שחל"ת צריך להתבצע בהסכמת שני הצדדים על מנת שלא ייחשב כפיטורים וחוזיהם ימשיכו להתקיים במועדון.

במצב הזה הציע הבעלים לנציגי הקבוצה את המתווה הבא: "אשר הציע לנו לצאת לחל"ת וכדי ששכרנו לא יפגע, הציע להעביר לנו את שאר השכר בהעברה שתקרא לפיו "הלוואה, מענק" עם תלוש שכר והוא מחפש דרך חוקית לעשות זאת".

כמו כן, הבעיה היא  שהבעלים לא תכנן להעביר להם את מלוא שכרם, אלא הציע במתווה זה לשלם להם רק 75 אחוזים מהחוזה שמגיע להם. "תחילה הוא הציע לקצץ לנו 25% מהשכר בברוטו, וכשכבר היה נראה שכולם מוכנים להתפשר, אלון סחט אותנו אפילו יותר והחליט שהוא מוכן לתת לנו 25% משכר הנטו", סיפר השחקן.

כעת, לאחר שהבעלים איים על השחקנים בפיטורים אם לא יסכימו להיענות לחוזה, שחקני רעננה מתאגדים. "לקצץ לנו מהנטו? זאת סחיטה. אנחנו יוצאים למלחמה ונעשה מה שצריך כדי שנצא מזה באופן הוגן. יש לנו משפחות להאכיל", סיפר שחקן אחר.

מהמועדון נמסר: "הפועל רעננה עובדת כמובן אך ורק בהתאם לחוק ותמשיך לעשות כך".