אלברמן: כדורגל בלי קהל? זה עדיף על צפייה בחדשות

השגרה החדשה ("בודקים לגבי שחקני רכש"), סאגת הקיצוץ בשכר ("כולם צריכים לגלות התחשבות, הענף חשוב להמון אנשים") והעתיד ("אם האפשרויות יהיו לשחק ללא צופים או לא לשחק כלל, זה יהיה הכרחי לחזור"). עוזר מאמן מכבי חיפה בראיון ל"חדשות הספורט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.20 - 07:00
תחילת כתבה

חזרה למגרשי הכדורגל אמנם לא ממש נראית באופק בשלב זה, בעקבות מגפת הקורונה וההגבלות מצד משרד הבריאות, אבל לגל אלברמן, כיום עוזר מאמן מכבי חיפה, יש תשובה ברורה באשר לדילמה אם בכלל יש טעם לחזור אם לא ניתן לקיים את המשחקים מול יציעים מלאים. בראיון ל"חדשות הספורט" הוא התייחס לנושא הכדורגל ללא קהל, סיפר על השגרה החדשה ושלח מסר לכלל השחקנים באשר לסאגת הקיצוץ בשכר.

"אם נגיע לנקודה שבה האפשרויות יהיו לשחק בלי קהל או לא לשחק בכלל, אני חושב שכולם יעדיפו להחזיר אט-אט את המקצוע הזה לחיים, וכולנו נתחיל להבין שגם צפייה בטלוויזיה בקבוצה שאתה מאוד אוהב עדיפה על לצפות כל היום חדשות", העביר אלברמן נקודה למחשבה והוסיף: "באיזושהי נקודת זמן, זה פשוט יהיה הכרחי לחזור. יחד עם זאת, נמשיך לקוות ולאחל ליום שבו נשחק שוב מול איצטדיונים מלאים".

עוזרו של מרקו בלבול בחיפה, סיפר על עבודתו בימים אלה: "הכדורגל הפך להיות מאוד אנליטי. מנסים הרבה פעמים לנתח נתונים ולבנות תכניות ארוכות טווח. בסיטואציה הנוכחית זה קצת יותר קשה כי אנחנו רואים שהיא משתנה לנו מיום ליום וקשה מאוד להיצמד לתכנית אפילו לא כל כך ארוכת טווח. אנחנו כן מנסים להתמקד בניתוח השוק ולראות גם בנוגע לשחקני רכש וגם שינויים כאלו ואחרים אצלנו במועדון - מה שיכול להיות רלוונטי עבורנו".

מלבד החלק המקצועי, משבר הקורונה גרם לפגיעה כלכלית אנושה בכל המשק - מה שגם מוביל את בעלי המועדונים לקצץ בשכרם של השחקנים. אלברמן התייחס לסוגיה ואמר: "כולם צריכים לגלות התחשבות, במיוחד בענף הזה שהוא חשוב לכולם, בטח ובטח לבעלי הקבוצות, אלו אנשים שמשקיעים המון המון כסף מכיסם הפרטי. אני לא רוצה לנקוט פה עמדה, אלא להביע את דעתי - אנחנו צריכים לחשוב פה על היום שאחרי המחר, כולנו רוצים להחזיק את הענף הזה ואת הקבוצות הכל כך משמעותיות הללו בחייהם של כל כך הרבה אנשים לאורך זמן".