כץ מרים ידיים: "כולם יוצאים לחל"ת"

שחקני הפועל חיפה בתגובה: "גם לנו יש קווים אדומים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  27.03.20 - 07:23
תחילת כתבה

שבוע עבר, והשיחות בין בעלי הפועל חיפה יואב כץ לשחקנים נמשכות. זאת, לאחר ההודעה של המועדון כי הקבוצה כולה תצא לחופשה ללא תשלום. בתום השבוע, היום (שישי) כץ הודיע באופן סופי: "אני מרים ידיים, כולם יוצאים לחל"ת. נתתי הצעה נדיבה, אבל כל אחד מהשחקנים מושך לכיוון אחר, ולא מוכנים להקשיב למרות שהסברתי להם את המצב".

השחקנים, מצידם, לא מתכוונים לחתום על היציאה לחל"ת, ושני הצדדים מבינים שבסופו של דבר ההכרעה תיפול בבית המשפט. שחקן בקבוצה שפך אור על המצב: "כבר הגענו למתווה מוסכם, אבל יואב (כץ) רצה להכניס להסכם התניות, על סכומים שיקבל מגופים שונים. לא נוכל לדעת מתי והאם הליגה תחודש, ולכן לא נסכן את שכרנו".

בהודעה משותפת שפרסמו מאוחר יותר, כתבו השחקנים: "אנו מתנצלים בפני אוהדי הקבוצה שזה הגיע למצב הזה אבל באמת שכלו כל הקיצים. לאחר אין ספור שיחות עם בעלי הקבוצה, יואב כץ, ונסיונות עזים מצידנו השחקנים לבוא לקראת המועדון שכה חשוב לנו, קיבלנו וכיבדנו את כל מה שדרשו מאיתנו (יציאה לחל"ת ובמקביל קיצוץ של 40% משכר הבסיס ששווה ליותר מ-50% מכלל החוזה). הסכם ובו כל מה שהבעלים דרש נשלח אליו לחתימה מארגון השחקנים,  אך אז הגיעו דרישות חדשות ולא מקובלות. לא יתכן שלא תהיה הדדיות בנטל, גם לנו יש גבולות"

במהלך השבוע, נראה היה שחלה התקרבות בין הצדדים, אך ביממה האחרונה הגיעו הצדדים למבוי סתום, למרות רצון טוב מצד ארגון השחקנים שניסה לגשר על הפערים. כץ, מצידו, מודה שאניו מתכוון להבטיח לשחקנים השלמת שכר, מבלי שיקבל את כספי המנהלת והגופים הרלוונטיים האחרים.