איביץ': "אף אחד פה לא חושב על כדורגל"

מאמן מכבי ת"א התראיין בסרביה: "ההגבלות פה קפדניות מאוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.20 - 07:42
תחילת כתבה

לצד מספר עזיבות של זרים בכדורסל ובכדורגל בעקבות מגפת הקורונה, היו גם מי שנשארו בישראל. אחד מהם הוא מאמן מכבי תל אביב, ולדימיר איביץ', שהתראיין במולדתו סרביה וסיפר על החיים במציאות החדשה שהביא איתו הנגיף.

"לפני 15 ימים עוד התאמנו יחד", סיפר המאמן. "אבל הוחלט להפסיק את הספורט בישראל. למזלנו, החיים לא נעצרו וממשיכים בשגרה שונה שאנחנו מתרגלים אליה. אני עם המשפחה שלי בתל אביב וזה קל יותר כשאנחנו יחד. אחי אליה נמצא עם משפחתו ביוון, והמצב שם מאוד מסוכן. אני בקשר יומיומי עם חברים מסרביה. אנחנו צריכים להיות חזקים".

איביץ' סיפר גם על העונה שנעצרה: "סיימנו את העונה הסדירה ונשאר לנו הפלייאוף ונכנסנו לשלב המכריע של העונה עם יתרון של שש נקודות על מכבי חיפה, אבל אף אחד לא חושב על כדורגל כרגע. הדבר הכי חשוב הוא שכולם יישאר בריאים. בישראל ההגבלות קפדניות מאוד ולאף אחד אסור להתרחק יותר מ-100 מטרים מהבית. שחקנים קיבלו תוכניות אימונים אישיות ובטוח שזה חדש להם, אבל מדובר בספורטאים ובמקצוענים ואין לי ספק שהם יסתגלו מהר מאוד למצב החדש".

עבור מאמן הצהובים, זו אינה הפעם הראשונה שבה הוא נמצא במצב חירום לאחר מלחמת קוסובו ב-1999, אז הוא שיחק במדי פרטיזן בלגרד, ולמרות הכל יש לו גם זכרונות חיוביים: "אא"ק אתונה, במחווה של אהבה וסלוידריות, באה למשחק ידידות בבלגרד בעיצומן של ההפצצות. אני זוכר שהם טסו לבודפשט ומשם נסעו באוטובוס לבלגרד. זה היה מעשה הירואי וספורטיבי שלא יישכח לעולם".