בקרת נזקים: מה יהיה עם שחקני מכבי תל אביב?

בקבוצה מתמודדים עם משבר הקורונה, והקיצוצים שיבואו בעקבותיו. השחקנים שמסיימים חוזה, אלה ששכרם ייפגע ומה באשר לעונה הבאה? התשובות אצל גולדהאר. כל הפרטים

תומר לוי
תומר לוי  30.03.20 - 11:53
תחילת כתבה

מה יעלה בגורל שכרם של שחקני מכבי תל אביב? המגעים בנוגע למתווה ההתמודדות עם מגפת הקורונה נמשכים בצורה מכובדת, כאשר הבעלים מיץ' גולדהאר יצטרך לספק את התשובות בקרוב.

עדיין לא ברור כרגע האם שחקני הצהובים יתבקשו לקצץ גם משכרם של העונה הבאה. בשלב זה מדובר בתרחיש שלא מונח על סדר היום, אבל ההערכה היא שאם תקציב המועדון יקטן משמעותית זו בקשה שעשויה להגיע בהמשך.

מלבד זאת, שחקני מכבי ת"א לא ממש מתלהבים מהורדת שכר שרירותית לכולם באותה מידה. זאת, בין היתר, משום שחלק מהחוזים השתנו ומבוססים גם על פרמיות גבוהות בהתאם למספר המשחקים שהשחקן משותף, וכרגע בגלל שאין משחקים משכורת נפגעת ממילא.

בנוסף, ישנם שחקנים שמסיימים חוזה בתום העונה הנוכחית וקיצוץ בסדר גודל של 40 עד 50 אחוז יפגע בהם משמעותית מאחר שכרגע העתיד שלהם במועדון כלל לא מובטח. לכן, קיצוץ משמעותי עכשיו בלי ההבטחה שהם ממשיכים במועדון עלולה בהחלט להשפיע. 

ההערכה היא שגם שחקנים כמו אייל גולסה, איתי שכטר, אבי ריקן ושרן ייני שצפויים להמשיך במכבי ת"א יקבלו חוזים נמוכים בהרבה לאור העובדה שגם התקציב יקטן בשנה הבאה. לכן, מבקשים השחקנים הורדות דיפרנציאליות כאלה ואחרות.