"קבוצות בישראל היו משתלבות באירופה"

סאבוריט בראיון ל"אס": שמח במכבי ת"א. יש לי עוד חוזה פה

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.20 - 15:48
תחילת כתבה

אנריק סאבוריט כבר רכש לעצמו מעמד כאחד הזרים הטובים של הכדורגל הישראלי. המגן השמאלי, שחתם במכבי תל אביב לפני עונה וחצי, הפגין דומיננטיות אדירה כחלק מחוליית ההגנה החזקה שהציב ולדימיר איביץ', הוביל אותו לאליפות אחת בעונה שעברה, והתקרב לאחת נוספת גם השנה. אלא שאז, הגיע נגיף הקורונה ועצר את הכל. לפחות בינתיים. מהבידוד שלו בישראל, סאבוריט התראיין ל"אס" הספרדי, וגם הרחיב מעט את היריעה: על הליגה, על היריבות, על הפספוס באירופה - וגם על עתידו בארץ.

"אני לא מפחד", התייחס המגן הספרדי למצב בארץ בעקבות התפרצות הקורונה. "אנחנו לוקחים את הצעדים הבריאותיים הנדרשים, ונעשה את כל מה שאפשר כדי להתמודד עם המצב הזה. בסה"כ טוב לנו בארץ; כשאתה חותם, אתה מדמיין שיש כאן מדינה עם סכסוך נוראי, אבל בסופו של דבר האווירה כאן טובה, אנחנו מאוד מאושרים כאן".

האם ימליץ לאחרים להגיע לישראל? "בהחלט. זה קצת חבל שלא מכירים את הליגה הזאת, כי ממה שאני רואה, יש כאן קבוצות טובות שיכולות להשתלב בקלות באירופה. יש עדיין חוסר בארגון וקצת יותר קבוצות ברמה הכי גבוהה שיש". יחד עם זאת, הוא בהחלט מכיר בהבדלים מהמולדת. "הלה ליגה היא הליגה השנייה טובה בעולם, אחרי הפרמייר ליג. כך שההבדלים הם מאוד גדולים. בספרד קבוצות הרבה יותר מוכנות טקטית, אבל קבוצות מהארץ כבר הוכיחו שהן מסוגלות להתמודד גם באירופה".

כמו כן, הוא התייחס לשינוי שהעביר ג'ורדי קרויף את הכדורגל הישראלי, וגם את הקבוצה שלו. "הכדורגל הישראלי מתחלק ל'לפני' ו'אחרי' ג'ורדי", הוא הגדיל לתאר. "הוא שינה הרבה דברים, בעיקר בסגנון המשחק. ברור שלכל מאמן שעבר היה את הסגנון שלו, אבל השיטה של לשחק כדורגל בנגיעה ואחזקת כדור, זה הטאץ' שהוא הביא איתו". האם יישאר? "יש לנו עוד עונה בישראל, ואנחנו מאוד שמחים. אני מקווה לזכות בליגה שוב".