ברקת, כסף ועתידה של ב"ש: צפו באבי נמני מדבר

שחקן העבר התייחס לסאגה הגדולה ("יכול להיות שחוסר סבלנות או לחץ מיותר גרמו לצד כלשהו לפעול בשיקול דעת נמהר") ולעזיבת הבעלים: "צר לי מאוד שאלונה לא בכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.03.20 - 17:15
תחילת כתבה

הסאגה הגדולה עם הפועל באר שבע מהימים האחרונים יוצרת לא מעט דיונים ושיח נרחב לגבי הכדורגל הישראלי, שספג פגיעה רצינית לתדמית מבחינת הקהל אחרי אי ההגעה לסיכום בין אלונה ברקת לשחקני הקבוצה מבירת הנגב, מה שהוביל לעזיבה של הבעלים. מי שהתייחס לנושא הזה אתמול (שני) בתכנית הלילה של ערוץ הספורט היה אבי נמני, שחקן העבר וסוכן השחקנים בהווה.

"יש מציאות וכולם בסוף יצטרכו להתיישר איתה, גם בעולם וגם אצלנו", הוא אמר. "זה יפגע בכולם, בי, בשחקנים ובמאמנים. זה יפגע בבעלים של הקבוצות, זה יפגע בכל העובדים של מדינת ישראל, ולא ייפסח על אף אחד לצערי. גם אם עושים קיצוצים, אני חושב שצריך לעשות את זה בהבנה, בתיאום ובצורה נכונה וראויה".

מה שאלונה ביקשה לעשות - זה הייתה צורה נכונה וראויה? או מוגזם?
"חושב שצריך להיות שיתוף פעולה, שזה הדבר הכי חשוב. לי צר מאוד שאלונה לא בכדורגל, כי אני חושב שהיא עשתה עבודה נפלאה. היא הייתה מאוד דומיננטית ב-10 השנים האחרונות, וחבל מאוד שהיא תיעלם מנוף הכדורגל, כי היא הייתה מאוד חשובה ומשמעותית".

היא רצתה לעזוב להערכתך? או שהשחקנים גרמו לכך?
"אני לא יודע לנתח את זה יותר לעומק, מי רצה לעזוב ומי התנהל נכון ולא נכון. אני חושב שאם בסוף רוצים להגיע לתוצאה, יש תמיד דרך. יכול להיות שבגלל המצב, יכול להיות חוסר סבלנות, אולי לחץ מיותר, גרם לצד הזה או לצד השני לפעול אולי טיפה בשיקול דעת נמהר. אני חושב שצריך לזכור לאלונה פה את השנים הטובות בכדורגל. היא יצרה קפיצת מדרגה, בוודאי לב"ש, וצריך להעריך את אלונה על כך. הלוואי והיא תחזור, אבל אני לא רואה את זה קורה לצערי".

מה כעת שווה ב"ש מבחינת המותג הנוכחי?
"זה מועדון שהפך להיות מוביל בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי, סיפק אליפויות וגם הצלחות בזירה האירופית. יש אצטדיון מלא כמעט כל משחק בית. אצטדיון נפלא, ראש עיר יוצא מן הכלל שתומך בספורט וגם קהל נהדר. יש את כל הפלטפורמה כדי להצליח, כולל מתקן אימונים מצוין. יש סגל שחקנים שאולי לא מתאים לאליפות, אבל טוב ויכול להיות בחלק העליון של הטבלה של ליגת העל. אני מאוד מקווה שתהיה לכך המשכיות אחרי העזיבה של אלונה".

האם ב"ש שוב תהיה הקבוצה החזקה של השנים האחרונות? ומה אתה אומר לשחקנים שאתה מייצג אותם על כך?
"לא צריך להגיד לשחקנים, הם יודעים את הסיטואציה והמציאות. לקבל דברים עכשיו ממקום שלילי, אני לא חושב שזה נכון. צריך לתת זמן לחשוב איך מתגברים על המכשול הזה, מכשול רציני שלא עברנו עד היום לצערי. נצטרך לצאת מהמצב מחוזקים, עם סבלנות. גם בעולם אני חושב שלא תהיה שנה קלה. אנחנו מדינה חזקה עם אנשים חזקים ונדע לצאת מזה למקום טוב יותר".

אתה חושש שבגלל המצב הכלכלי עוד בעלים יעזבו?
"אני לא חושב שאלונה עזבה בגלל המצב הכלכלי. בעלים אחרים? זה משפיע על כולם, אבל צריך גם לקחת בחשבון שכל הקיצוצים האלו זה מקל מאוד גם על בעלי המועדונים. זה יאפשר להם לנהל את הקבוצות בתקציבים יותר שפויים, שיוכלו לעמוד בהם ולא להפסיד כסף. אני מקווה מאוד שהמצב הזה מחזיר טיפה שפיות. מצד שני, מהירידה הזו תבוא שוב עליה, אם נסתכל על זה בנימה אופטימית. כדורגל זה דבר חשוב, ספורט זה דבר נהדר, אבל החיים הם יותר חשובים. צריך להיזהר ולהישמע לכללים ולהישאר בבית כמה שאפשר".