מהברנבאו ללוד: כך קולה כמעט חתם בריאל

החלוץ שהיה על סף חתימה בק"ש נבחן בעבר בבירת ספרד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  31.03.20 - 07:15
תחילת כתבה

החלוץ הזמבי, רוג'רס קולה היה השם החם בפנקס של קובי רפואה בחלון ההעברות האחרון. עירוני קריית שמונה כבר הגיעה לסיכום עם השחקן, אך קבוצתו הזמבית, זאנאקו סירבה לשחררו בשל כושרו הנהדר במסגרת הליגה והמפעל היבשתי.

קולה שיחק בעבר בק"ש, אך לפי התקשורת בארצו, הוא היה על סף חתימה במועדון נוצץ הרבה יותר. ב-2007 קולה בלט באליפות העולם עד גיל 20, כשכבש שני שערים וסייע לזמביה לגבור על אורוגוואי של לואיס סוארס ואדינסון קבאני.

היכולת משכה את עיניהם של הסקאוטים של ריאל מדריד שבאותה עת הייתה אלופת ספרד וקולה זומן למבחנים בבלאנקוס, שאותם אימן אז ברנד שוסטר הגרמני, והסגל כלל אז שמות כמו איקר קסיאס, פאביו קנבארו, מרסלו, סרחיו ראמוס, אריין רובן, ראול, גונסאלו היגוואין ורוד ואן ניסטלרוי.

קולה לא הצליח להותיר רושם על שוסטר, אך לסלימאן אזברגה זה הספיק ובני לוד מהליגה הלאומית הייתה הקבוצה הראשונה שלו מחוץ לאפריקה. בהמשך, הוא הספיק לשחק גם בהפועל ראשון לציון והגיע למ.ס. אשדוד בליגת העל ממנה נמכר לגנט הבלגית, אך הושאל לק"ש ולהפועל רעננה.

אז לריאל מדריד קולה ככל הנראה כבר לא יגיע, אך החלוץ נמצא בקשר עם גורמים בכדורגל הישראלי ולא מן הנמנע כי עוד ישוב, כאשר ק"ש תשמח לזכות שוב בשירותיו, כשיסיים את חוזהו.