"מקווה שזו לא תהיה השריקה האחרונה שלי"

התחושות מעונת הסיום לקריירה והפגיעה בפרנסה. אדלר בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 11:51
תחילת כתבה

בתקופה בה נגיף הקורונה פוגע בכל חלקת קרקע טובה בצורה כזאת האחרת, מי שלפעמים אנחנו שוכחים שנפגעו גם בעולם הספורטיבי הם השופטים. אתמול (חמישי) התראיין השופט זיו אדלר לחדשות הספורט וסיפר כיצד הוא מתמודד בהסגר יחד עם הפגיעה בפרנסה, ובעיקר הדגיש שלא כך הוא דמיין את עונתו האחרונה כשופט בכדורגל המקצועני.

זיו אדלר ראה דבר או שניים בכדורגל. לצערו בגלל גילו, זו עונתו האחרונה כשופט מקצועני. השופט הוותיק לא ציפה שכך תיראה היישורת האחרונה לקריירה שלו: למעשה המשחק האחרון ששפטתי היה האחרון ששוחק פה", אמר השופט, שניהל את משחק הגביע האחרון בין מכבי חיפה להפועל באר שבע. אדלר הוסיף בנוגע לתחושות שייתכן שזו הייתה הפעם האחרונה שהוא ירוץ על הדשא: "אני כמובן אשמח שזו לא תהיה השריקה האחרונה בקריירה, אבל כרגע זה לא הדבר הכי חשוב. מה שחשוב זה לחזור לשגרה ושהכדורגל יחזור".

אדלר, שהוא אחד השופטים הבכירים בכדורגל הישראלי בדור האחרון, אמנם כבר לא ישמש כשופט ראשי, אך כן ימשיך להיות שופט VAR וכן במקביל ינהל את פרוייקט המצוינות של איגוד השופטים. כמו אדלר כל השופטים האחרים הוצאו לחופשה ללא תשלום אבל גם כאן השופט נותר אופטימי: "מאמין שהשגרה חזקה מהכל וברגע שזה יעבור, נחזור לתלם". אדלר לא התעלם גם מהפגיעה בפרנסה כשאמר: "המצב הכלכלי פוגע מאוד. אבל זה המצב אצל כולם, אין סיבה שהשופטים לא יהיו חלק מזה".

ועוד פיסת פיקנטריה מהראיון של אדלר; כשבבלגיה כבר הוכרזה קלאב ברוז' כאלופה, אדלר, שראה כמה רגעי הכרעה מקרוב, סיפק את דעתו באיך הוא חושב שצריך להיות בישראל: "כספורטאים השאיפה שלנו היא שההכרעות יהיו על הדשא. מאמין שכולם רוצים לסיים את זה באופן ספורטיבי".

השופט בן ה-45, שזו עונתו האחת העשרה בכדורגל הישראלי, עשה כברת דרך יפה מאוד, כולל שיבוץ כשופט רביעי ושופט רחבה במשחקים גדולים באירופה. בין היתר לקח חלק במשחק של ריאל מדריד נגד פ.ס.ז' וכן גם בהתמודדות בין ליברפול ליאנג בויז בליגת האלופות. נקווה עבורו וגם לכדורגל שאת הופעתו האחרונה על הדשא כשופט ראשי לא יסיים במשחק שהיה ללא קהל בכלל.