אצטדיון המושבה יהפוך למתחם בדיקות קורונה

חדר ההלבשה ומגרש האימונים יוסבו למתחמי בדיקה לנגיף

גיל לוין
גיל לוין  05.04.20 - 12:12
תחילת כתבה

אצטדיון המושבה יעבור הסבה למתחם בדיקות לקורונה. עיריית פתח תקווה תסב את האצטדיון לטובת מבוטחי קופות החולים כללית ומכבי ותקים במהלך השבוע שני אזורים מיועדים לבדיקות. האחד יוקם בחדר ההלבשה, השני במתחם האימונים הסינטטי.

לאחר שהמרפאות התכוונו להקים מתחמי בדיקה בסניפי קופות החולים הנמצאים במרכז העיר, בעירייה החליטו למנוע מחולי הקורונה לשוטט בלב האוכלוסייה של העיר ולהרחיק את הנגיף אל האצטדיון העירוני.

החשש – פגיעה במיתוג האצטדיון. "אצטדיון המושבה הוא אחד האצטדיונים הטובים בארץ אבל אין בו פעילות עכשיו ולא מצאנו חלופה אחרת", הסביר מחזיק תיק האצטדיון בעירייה, דני משה, "אנחנו מבינים שעשוי להיות איזה שהוא נזק תדמיתי, אם בהורים שיחששו לשלוח את הילדים למתחם האימונים בסיום המשבר, או בשמו של האצטדיון שייקשר לקורונה, אבל אנחנו לא במצב לחשוב על זה. העולם במשבר והמטרה היא לדאוג קודם כל לנפשות".

גם ראש העיר, רמי גרינברג ביקש להרגיע: "אין סיבה לדאגה, המטרה היא למנוע מחולי קורונה להסתובב בלב האוכלוסייה וכרגע האצטדיון מנוטרל. המתחם יעבוד בצורה היגיינית, בשני אזורים בלבד, יגיעו עד עשרה אנשים ביום ובסוף התהליך נעשה חיטוי רציני במתחמים".

"הגענו להסכם שאם הספורט יחזור, האצטדיון ישוב גם הוא לפעילות רגילה ומתחמי הבדיקות יוצאו ממנו. אבל הליגה לא תחזור לפני בתי הספר ושאר המוסדות, לפנינו עוד דרך ארוכה. אני לא חושש מפגיעה בשמו של האצטדיון, ברגע שהמשבר יחלוף, אנשים ישעטו שוב אל מקומות הבילוי".