שרצקי: "כבר חודש שה-VAR לא דפק אותנו"

בעלי ק"ש התלוצץ במגרש פתוח וקרא: "לסיים את הליגה עכשיו"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.04.20 - 12:00
תחילת כתבה

איזי שרצקי הוא הבעלים שקיצץ הכי פחות בשכר של שחקניו בעקבות משבר נגיף הקורונה (מבין קבוצות ליגת העל), למרות שעסקיו הפרטיים נפגעו. מזה כשני עשורים הוא משמש כבעלים של עירוני קריית שמונה, וזו ללא ספק התקופה הקשה ביותר שעברה על הכדורגל הישראלי מאז. למרות המצב הוא משתדל לשמור על חוש הומור: "זה כיף שהקבוצה לא משחקת כבר חודש, לא הפסדתי אפילו משחק אחד. גם ה-VAR לא דפק אותנו", הוא התלוצץ בראיון שסיפק בתכנית 'מגרש פתוח'.

ק"ש נמצאת במקום ה-12 בטבלה כשהיא רחוקה נקודת אחת בלבד מסקציה נס ציונה, שניצבת מתחת לקו האדום. "אני חושב שצריך לסיים את הליגה עכשיו, אבל אני אינטרסנט, זה לא הוגן. אני חושב שחבל על הזמן, חבל על הזרים שנשארים בארץ. צריך לתת להם לנסוע, לא ישחקו בסוף. מה נחזור להתאמן חודש קודם? אז שלושה חודשים לא יתאמנו. אני עושה כל קיץ מחנה בסלובקיה ובקיסריה כדי שהשחקנים יהיו מוכנים", הסביר הבעלים. "אני בקשר עם ערן שדו (מאמן הכושר של גוואנגז'ו ר.פ), הוא אמר שאי אפשר לשחק. אני מאמין לו, הוא מבין בתחום הזה יותר ממני. אם הייתי חושב שהליגה תגיע לידי סיום, הייתי פועל אחרת. אני לא מאמין שהליגה תסתיים, לא יחזרו לשחק כדורגל".

לשרצקי יש דעה ברורה על קיום משחקים ללא קהל: "לשחק בלי קהל זה לא כדורגל, אין לזה טעם. אני זה לא דוגמא, כי אני משחק כל הזמן בלי קהל. אבל מכבי חיפה, מכבי תל אביב, הפועל באר שבע והפועל תל אביב בלי קהל זה להפסיד מיליונים וחבל על הזמן".

לבעלים הוותיק יש תכנית לקראת העונה הבאה: "כשלא משחקים מפסידים פחות כסף, צריך לגמור את העונה. להתחיל את העונה הבאה ביולי. הייתי מעלה את מכבי פתח תקווה והפועל ראשון לציון ועושה עונה של 16 קבוצות. עושה ליגה מעניינת עם שלוש יורדות. אין מה לעשות, יש בעיה".

לשרצקי ואלונה ברקת יש מערכת יחסים רבת שנים. הוא מכר לה את שיר צדק, וובה בראון, נייג'ל האסלביינק ועדן שמיר וניסה להסביר מה גרם לה לעזוב את הפועל ב"ש: "אני מקווה שאלונה תחזור, היא התאכזבה מהשחקנים. היא משלמת סכומים אדירים. הם צריכים להגיד לה מה שאת רוצה אנחנו עושים, עכשיו זה כבר מאוחר. אני לא הלכתי לא כי לא רציתי, אלא כי אני לא יכול לעזוב את פרויקט חיי".

בשבוע שעבר ציינה ק"ש שמונה שנים לאליפות ההיסטורית: "אני לקחתי אליפות עם בני בן זקן, עדי אלישע, שמעון אבוחצירה, היו לי שלושה זרים. סולארי בכלל לא רצה לבוא. כולם גדלו אצלי. זה היופי". בינתיים הוא מנסה לשמור על שגרת חיים: "כל החברות שלי בעולם בסגר, בברזיל, אקוואדור, קולומביה. אני עושה הליכה קלה מהבית לים ובחזרה".