זרים חופשיים ושכר מוגבל: ההנחיות החדשות של יונגר

יוצאים לדרך: נאמן הפועל ב"ש ידון בימים הקרובים עם השחקנים על גובה הקיצוץ. אלה שיסרבו לתוכנית המסתמנת, יעלו ליציע במקרה האופטימי. מי ישלם מחיר? כל הפרטים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  16.04.20 - 07:20
תחילת כתבה

בדרך לעונה פיננסית? ימים ספורים אחרי ההודעה הרשמית של אלונה ברקת על עזיבתה את הפועל ב"ש, נאמן הקבוצה, עו"ד יצחק יונגר, הודיע כי לא יאפשר החתמת זרים חדשים שאינם חופשיים וכאלה ששכרם גבוה מ-150 אלף דולר.

את ההנחייה הזו יעביר יונגר בפגישתו הקרובה עם המאמן, יוסי אבוקסיס, ועוזרו, אליניב ברדה. כחלק מהמצב הכלכלי החדש, האופציות על דויד סימאו ואלטון אקולטסה לא ימומשו - כמו גם על ז'וסוואה, שיעזוב את הקבוצה בשל שכרו הגבוה.

על אף שיונגר והשחקנים הגיעו לסיכום כי יפגשו בנוגע לקיצוץ הצפוי בחודש יולי, נאמן ב"ש החליט להקדים משמעותית את השיחות אותן יקיים מייד עם החזרה הצפויה לאימונים. כפי שנחשף בערוץ הספורט, המשתכרים הגבוהים בין השחקנים יתבקשו לקצץ 30 אחוז משכרם. מי שיסרב לדבר ככל הנראה ייאלץ לעלות ליציע במקרה האופטימי או שיגיע עם הנאמן להסדר על עזיבה תמורת פיצוי.

אחרי הודעתה של אלונה ברקת שלא תשוב מהודעתה לעזוב את הקבוצה, השחקנים לא מתכוונים לעשות חיים קלים ליונגר כפי שעשו עד עכשיו. "הוא ממהר לשבת איתנו כי הוא יודע שבעתיד הוא כבר לא יוכל להוציא לחופשה ללא תשלום": אמרו מספר שחקני הדרומיים.

גם ברשתות החברתיות הביקורת לא נעצרת, כאשר האוהדים המשיכו לדרוש מברקת לקבוע תג מחיר לקבוצה, דבר שלא נעשה על אף הודעתה. לואי טאהא היה בין היחידים שהעלה פוסט תמיכה בו ביקש להודות לברקת על התקופה במועדון. חלק מהשחקנים ביקרו אותו על המהלך כשגם אוהדים הגיבו בעוקצנות כלפיי הבלם.