פטי, שיימן ו-600 ש"ח: סיפורי בוקסנבוים

מה גרם לקונגולזי להציל את הרצליה מירידה? חלוץ העבר נזכר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.20 - 11:42
תחילת כתבה

מוכנים לעוד סיפור קורע מפעם? אז כמה טוב שיש את עומר בוקסנבוים. חלוץ העבר נזכר בתקופתו במכבי הרצליה ופרש את עלילותיו של יאיא פטי, אריאל שיימן ו-600 ש"ח שגרמו לו להציל את הצהובים מירידה.

"יא יא פטי הצטרף אלינו למכבי הרצליה קצת אחרי פתיחת עונת 2006/7. הוא הגיע במשכורת חייל של 4,000 שקל וחלק דירה עם איתן עזריה ומהראן ראדי. בהמשך העונה הצטרפו אלינו שלושה זרים נוספים - איגור מוסטרליץ', יאניק קמאנן והשוער סקוט היגינס. הם קיבלו אחלה דירה במרינה בהרצליה, על הים. פטי היה אז ביכולת שיא, מהבלמים הטובים בליגה, אבל כשהוא ראה לאיזו דירה הגיעו הזרים האחרים, זה ביאס אותו".

"הגענו למאני-טיים של העונה, שישה-שבעה משחקים לסיום, ופטי ממורמר לגמרי. עלינו למשחק, אני מסתכל עליו בחימום וקולט שהוא עומד בפרצוף חתום, לא זז. אני מגיע אליו ושואל מה קרה והוא עונה: "אריאל שיימן הבן ז**ה לא נותן לי כסף, כולה ביקשתי מאה שקל". אמרתי לו אין בעיה, אני אביא לך. "עכשיו", הוא אומר. "עכשיו", אני עונה. תוך כדי החימום ירדתי איתו לחדר ההלבשה, הוצאתי לו מהג'ינס שטר של מאה והוא יצא חזרה לחימום בטירוף
וניצחנו במשחק".

"בחימום של המשחק הבא ראיתי אותו שוב עם אותו פרצוף תשעה באב, הבעיה הייתה שהפעם לא הייתי עם כסף עליי. רצתי לכפיר אדרי, ששיחק איתנו, והצבעתי על פטי. "מה זה, הוא לא רץ", הוא אמר לי. הסברתי לו את המצב וכשסיימנו את החימום חזרנו לחדר ההלבשה וכפיר נתן לו מאה ש"ח. עד סוף העונה יא יא פטי עלה לי משהו כמו 600 שקל, אבל לפחות נשארנו בליגה".