מיגל ויטור: "איימו שנפוטר, לא התכוונו לפגוע באלונה"

התחושות, המו"מ מול ברקת והחששות מהעתיד. הבלם שופך אור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.04.20 - 14:49
תחילת כתבה

עולם הכדורגל אמנם פגע בכל שחקני הכדורגל הישראלי, אבל עושה רושם שדווקא שחקני הפועל ב"ש הם אלה שנפגעו יותר מכולם. היום (חמישי), מיגל ויטור העניק ראיון במולדתו ושפך קצת אור על המצב בבירת הנגב, לאחר הודעת העזיבה של אלונה ברקת וקיצוצי השכר.

"עם תחילת המגפה עברנו תהליך מסובך, נשלח אלינו איום לפיטורים", אמר הבלם הפורטוגלי. "בעלי המועדון הציעה לקצץ כ-30% משכר השחקנים ל-15 החודשים הקרובים. דיברנו עם כולם - אני, כאחד השחקנים הבכירים, הייתי נוכח בישיבות - וחשבנו ש-15 חודשים זו החלטה חפוזה מדי".

"סיכמנו על הפחתת שכר לשלושה חודשים, עד סוף העונה, ואם המצב יהיה זהה - נדבר שוב", המשיך ויטור. "קיבלנו אפילו ייצוג של עורך דין מכיוון שקבוצות מסוימות פיטרו את השחקנים שלהן. רצינו לדעת מה ניתן לעשות, היו הרבה חוקים ספציפיים למגפה, אבל בעלת המועדון נפגעה מכך וטענה שאנחנו רוצים לצאת למלחמה".

"כמובן שזו לא הייתה כוונתינו", הבהיר הפורטוגלי. "רצינו להיות מודעים לסיטואציה כולה, אבל היא החליטה לטרוק את הדלת. היא אמרה שאיבדה אמון בשחקנים ושהיא עוזבת. שהיא לא תחזור ושתציב תג מחיר למועדון".

עבור ויטור עצמו, שכבר חגג 30 והתמודד עם לא מעט פציעות בשנים האחרונות, זו החלטה שיכולה להיות הרסנית. "יש לי חוזה לעוד שנה והתכוונתי לדבוק בו", הוא אמר. "אני מרגיש טוב במועדון, המשפחה שלי נמצאת כאן ואני מעריך יציבות. אמרו לי שהפועל אולי תרצה להשתחרר מהחוזים הכבדים, כבר מדברים על קיצוצים חדשים של 30-40% בעונה הבאה. חלק גם מסיימים חוזה, מדובר בחוסר וודאות גדולה".