מכבי חיפה: "אנחנו עדיין יכולים להיאבק על האליפות"

ההודעה על חזרת ליגת העל חידשה גם את תקוותיהם של השחקנים מהכרמל במירוץ על התואר מול מכבי ת"א. בינתיים, מרקו בלבול ייאלץ להסתדר ללא ארבעה שחקנים מרכזיים.

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.05.20 - 07:10
תחילת כתבה

אחרי ההודעה הרשמית על חזרתן של הליגות המקצועניות, במכבי חיפה יגבירו את ההכנות לקראת המשחק הקרוב נגד הפועל תל אביב בסוף החודש, שלמעשה אמור להתניע מחדש את המאבק על האליפות מול מכבי תל אביב. ועם חידושה של העונה, נראה שכך גם התקוות של השחקנים, שאמרו: "אפשר עוד לחלום על אליפות העונה".

עם זאת, המאמן מרקו בלבול ייאלץ להסתדר עם הרכב לא אופטימלי וללא ארבעה שחקני מפתח: יובל אשכנזי ודולב חזיזה שפצועים, בנוסף לסאן מנחם ונטע לביא המורחקים. במצב כזה, מקסים פלקושצ'נקו צפוי לקבל את חולצת ההרכב, כמו גם רז מאיר שנעדר כבר תקופה ארוכה אחרי שעבר ניתוח, והוא יתופקד כמגן שמאלי. ירדן שועה וטרנט סיינסבורי יחזרו לאימונים מלאים בקרוב, וגם רמי גרשון שהיה פצוע תקופה ארוכה יחזור לסגל.

עוזרי המאמן פול גרובס וניל קלארק, שנמצאים בבידוד במלונית, ישובו לאימונים בשבוע הבא. גם דולב חזיזה שחזר לארץ אחרי ניתוח בקע בגרמניה נכנס גם הוא לבידוד, ובכל מקרה ההערכה היא שישוב לאימונים רק בסוף החודש.

בעניין אחר, בחיפה יודיעו לארנסט מאבוקה וסינטיהו סולליך שחוזיהם יוארכו אוטומטית עד לסיום העונה, ורק לאחר מכן על פי החלטת אופ"א תהיה לקבוצות אפשרות להפעיל או לא את מימוש האופציה בחוזיהם.  בעקבות העובדה שהעונה תחודש ללא קהל, בחיפה יציעו לאוהדים לקבל את כספם בחזרה, או לחילופין, להפחית ממחירו של המינוי בעונה הבאה למי שירצה בכך.

נשיא המועדון יעקב שחר צפוי לקחת חלק בשיחה שתיערך היום עם יו"ר מנהלת הליגה לגבי הנהלים והמתווה שנסגר וכבר פורסם. בין היתר, יתבקשו במנהלת הליגה להסביר מהיכן ואם בכלל יועברו פיצויים לקבוצות.