עידן ורד: "בידוד זה כלום לעומת האושר שבכדורגל"

הקשר עם מסר אופטימי. טל מכלוף התנגד: "השלכות הרסניות"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  07.05.20 - 13:28
תחילת כתבה

ההודעה הרשמית על חידוש העונה בליגת אומנם ריגשה הרבה אנשים, אך מנגד, נראה שיש גם כאלה שלא מרוצים. הבולטים שבהם הם מספר שחקנים, שמתנגדים באופן נחרץ לבידוד של חודשיים, שבמסגרתו יתאפשר להם לצאת לאימונים ולמשחקים, וכן הימצאות עם המשפחה הגרעינית בלבד. למרות זאת, הראשון מבין השחקנים הבכירים לצאת עם הצהרה חיובית הוא עידן ורד.

עד כה, השחקנים ביקשו לשמור על אנונימיות מחשש לביקורות מצד המועדונים, מנהלת הליגה וקהל האוהדים, אך היו גם כאלה שהביעו את דעתם בפומבי. מאמנה של אחי נצרת, ניר ברקוביץ' תקפ ברשתות החברתיות: "כן לכדורגל, לא לבידוד. סבלנו מספיק, אנחנו לא כלבים".

לעומת שאר השחקנים שהתבטאו, עידן ורד, הקפטן של בית"ר ירושלים, צייץ מחשבון הטוויטר שלו מסר אופטימי במיוחד לאור "רעשי הרקע" סביב החלטת הבידוד: "אני חושב שבמקרה קיצון צריך לבוא לקראת. כמובן בגבול הטעם הטוב. הכדורגל נותן לנו כל כך הרבה לאורך השנים שמחבותנו לבוא לקראת ולהסכים לכל מיני דברים שבשגרה נראים לא הגיוני. חודשיים בידוד זה כלום לעומת האושר והנחת שחזרה לליגה תעשה לנו ולכל מי שבאמת אוהב כדורגל".

קשרה של הפועל רעננה, ויטלי גנון התייחס בציניות למצב בפוסט משלו: "אני שחקן כדורגל, משמע אני בובה. נתראה באוגוסט". בינתיים, המועדונים וארגון השחקנים ממשיכים לקבל פניות משחקנים מליגת העל והליגה הליגה הלאומית, וההערכה היא שיהיו שחקנים שיסרבו לחתום על הצהרת ההתחייבות לעמוד בכל התנאים.

טל מכלוף מהפועל כפר סבא לא חסך בביקורת כלפי המנהלת: "לא תיארנו לעצמנו שאנחנו סך הכל כלי להשגת כסף ותו לא. בפרמטר המקצועי, לא התאמנו כמעט חודשיים וההחלטה שהתקבלה היא שנתאמן שלושה שבועות ונשחק שני משחקים בשבוע, שהראשון כבר ב-30.5. זה יגרור השלכות הרסניות ברמה הפיזית, שיובילו לפציעות ולרמה מקצועית נמוכה מאוד.

"ברקע האישי, דורשים מאיתנו להיות בבידוד ביתי למשך כל תקופת המשחקים בלי לשאול אותנו מה דעתנו על זה ובלי להבין שאנחנו בעלי משפחות עם המון צרכים שהם מעבר לאימון/משחק והביתה. שתי ההחלטות מעידות באופן גורף שאנחנו רק כלי להשגת מטרות כלכליות ושאין אף אחד שבאמת חושב על טובתו של השחקן /בריאותו הנפשית והפיזית".