ג'ורג' טישיירה: "שדדו אותנו בעונת הקיזוז"

מה שקרה בחדר ההלבשה והתסכול מאז. טישיירה בראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  15.05.20 - 13:05
תחילת כתבה

שנה אחת בלבד ז'ורז'ה טישיירה שיחק במכבי חיפה, אבל בזיכרון הקולקטיבי זה מרגיש הרבה יותר. הבלם נחת בכרמל כשם די אנונימי בעונת 2009/2010, אך מהר מאוד הפך למניה בטוחה. הוא היה שם בקמפיין ליגת האלופות ובהמשך חלק מהעונה בה מכבי חיפה צברה הכי הרבה נקודות בליגה, אבל גם שמטה את האליפות בדקה ה-90: עונת הקיזוז.

מאז טישיירה נדד לקבוצות שונות, כשכעת בגיל 33 הוא משחק בסנט טרוידן הבלגית. עשור למשחק שלא ישכח בחיים, טישיירה חוזר לצלקת מאובדן האליפות ולא מביע חרטה על יהירות כזו או אחרת, רק כאב. ראיון עם ירוק בלב.

"היו לנו שחקנים נפלאים. לראייה, תראה איפה השחקנים שהיו בקבוצה הזאת נמצאים כיום, רפאלוב, בירם כיאל, שחקנים ברמה מאוד גבוהה", טישיירה מספר לערוץ הספורט, "מאמצע העונה הרגשנו שאנחנו הולכים לזכות בליגה. לא היה לנו ספק כי הייתה קבוצה ממש טובה וגם שיחקנו נהדר. בפלייאוף פתאום התחיל הספק, איבדנו נקודות וזה הדאיג אותנו, אבל במחזור האחרון הרגשנו שזה כבר בידיים שלנו, ובכל זאת, לא זלזלנו. באנו הכי נחושים שיכול להיות".

"הרגשנו שזה גמר ליגת האלופות. כל האוהדים היו מאחורינו - האצטדיון היה מלא כבר בחימום והיינו מאוד מפוקסים. שמעתי אחרי המשחק כל מיני ביקורות עלינו, אבל זה היה אחד מהמשחקים הכי טובים שלנו באותה עונה. תראה את המשחק שוב - שלטנו לאורך כל המשחק, בני יהודה בקושי עברו את החצי, הם הבקיעו גול אחד מאיבוד כדור אחד שלנו ואז היו לנו המון הזדמנויות, כאלה שמספיקות לעונה שלמה".

"איפה השוער של בני יהודה משחק היום?", הפורטוגלי שאל, "לדעתי בכל המשחקים שהיו לו בעשר שנים שחלפו מאז אותו משחק הוא לא עצר כמות כזאת של כדורים כמו באותו ערב. זה היה פשוט לא נתפס איך שהחמצנו. ראיתי לאחרונה את הגולים של הפועל תל אביב, וזה היה בדיחה. הטעויות שהיו שם כל כך מתסכלות לעומת מה שאנחנו. זה מתסכל אותי עד היום".

"ידענו מראש את החוקים של הליגה, אבל הרגשנו ששדדו אותנו. זה הרגע הכי כואב בקריירה שלי", טישיירה סיפר, "היינו אבודים, אף אחד לא דיבר - גם לא יניב קטן ולא דקל קינן. פשוט שקט מוחלט, בלי חילופי האשמות כי באמת שיחקנו טוב. היינו עם הראש למטה והרגשנו שכל מה שבנינו לאורך העונה, נהרס ברגע אחד".

מאז אותו ערב, טישיירה היה פעמיים במגעים עם מכבי חיפה, אבל הקאמבק לא הבשיל. בגיל 33 כנראה שזה כבר לא יקרה, אבל מבחינת טישיירה הוא מבהיר שאם יקבל פנייה, לא יהסס לחזור: "חיפה בלב שלי. אני מרגיש שאני חייב להם תיקון. ראיתי אותם בשנה שעברה במשחק אימון ודיברתי עם יענקל'ה, אבל בגיל שלי אני בספק אם יצרפו אותי. בכל מקרה, אני אשאר אוהד ירוק לעד".