מחלוקת בנס ציונה לגבי מתווה הקיצוץ בשכר

למרות שטרם הושג סיכום, השחקנים ישובו להתאמן ביום ראשון

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  09.05.20 - 21:50
תחילת כתבה

ביום ראשון אמורה סקציה נס ציונה לפתוח את אימוניה לקראת חזרת ליגת העל, ובינתיים עסוקים במועדון עדיין גם בצד הפיננסי. בין השחקנים להנהלת המועדון קיימת מחלוקת לגבי מתווה הקיצוץ בשכר, והשחקנים אף פנו לארגון השחקנים בבקשה שיסייע במשא ומתן מול ההנהלה.

המועדון הציע מתווה הכולל קיצוץ הדרגתי בין 15-40%, בעוד השחקנים הציעו מתווה נגדי הכולל קיצוץ של 10-35% וכן קבלת שכר רטרואקטיבי על התקופה שהיו בחופשה ללא תשלום (חל"ת). בכל מקרה, בעלי השכר הנמוך לא יפגעו וכן החיילים. למרות שטרם הושג הסכם, נס ציונה אמורה כאמור לקיים ביום ראשון אימון, אליו הוזמנו כל השחקנים.

הנהלת נס ציונה הבהירה כי אין ביכולתה לעמוד בשכר, מכיוון שגם היא נפגעה מנזקי הקורונה. במועדון ינסו להגיע למתווה מהיר, שכן גם כך הכתומים החלו את ההכנות באיחור בהשוואה לעירוני ק"ש. במקביל מנסים למצוא פתרונות לבעיית הזרים שאינם יכולים להגיע לישראל. משרד הבריאות הבהיר כי שחקנים זרים שהגיעו ארצה יוכלו לבחור היכן יעברו את השבועיים.

בתוך כך, ביממה האחרונה יש גל ביקורות מצד שחקנים על הבידוד למשך חודשיים. רז שטיין מחזיק בדעה שונה: "הייתי מעדיף שלא נצטרך להיות בבידוד, שנוכל לפגוש את המשפחה, לטייל עם הכלב וללכת לסופר, אבל אם זה לוקח את המחיר שהכדורגל לא יחזור אז מבחינתי הכדורגל קודם לכל. התגעגענו לכדורגל, אנחנו רוצים שנחזור. אנחנו קודם כל צריכים להחזיר ואם המצב ישתפר יהיו הקלות. אנחנו בעד החזרה לכדורגל".

קפטן סקציה נס ציונה הסביר: "במהלך החודשיים בבית זה היה בידוד מלא אם היו אומרים לנו צאו למשחקים ואימונים, היינו קונים את זה בשתי ידיים. אם זה מה שמשרד הבריאות דורש כדי לשחק כדורגל, אז נעשה את זה. אם הליגה הייתה בראשיתה זה היה בלתי אפשרי".

בנוסף עוסקים בנושא השחקנים שברשותם מקור פרנסה נוסף וגם בנס ציונה ישנם כאלה. שטיין: "גם בליגת העל והליגה הלאומית יש שחקנים בעלי הכנסה נוספת. השחקנים צריכים להוציא את הילדים מהמסגרות בבתי הספר, לעשות סידורים בסיסיים. המנהלת אולי תוכל לתת הקלות, צרכים הכרחיים לבני אדם. השחקנים יגלו אחריות, הכדורגל הוא מעל הכל. כל כך רצינו שהכדורגל יחזור, אז כל אחד יצטרך לתת את ההשתדלות שלו".