אשר אלון: "לא אהיה מעורב ברעננה בעונה הבאה"

הבעלים: "נשברתי. אמנה נאמן" וגם: ה-VAR והגדלת הליגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.05.20 - 21:35
תחילת כתבה

השעון מתקתק והכדורגל הישראלי מתקרב מאוד לחזרה רשמית בעוד פחות משלושה שבועות. פגרת הקורונה כבר מאחורינו והקבוצות חזרו לאימונים, אך יש קבוצה אחת שעלולה להיפרד מבעל הבית שלה - הפועל רעננה. הערב (שני) אשר אלון התראיין ב'מגרש פתוח' והודיע כי הוא מתכוון לעזוב ולמנות נאמן למועדון.

"גם אם אני נישאר בליגת העל או לחלופין נרד ללאומית, אני אהיה בפרופיל מאוד מאוד קטן בקבוצה בעונה הבאה", אמר אלון, "אחת הסיבות שנשברתי היא מערכת ה-VAR. אמשיך להיות ספונסר וערב בבקרה התקציבית, אבל לא אהיה מעורב. יהיה לנו נאמן בשנה/שנתיים הקרובות ונחפש בזמן הזה רוכש כדי שהפועל רעננה לא תיפגע".

כמו כן, אלון התייחס לחזרת הליגה והמבנה שלה: "אני מאוד שמח שהליגה חוזרת. זה הסיכוי היחידי של רעננה להישאר בליגת העל דרך המגרש. צריך להרחיב את הליגה בעונה הבאה ל-16 קבוצות. הגדולות תמיד רצו לצמצם ואנחנו נלחמנו על להישאר לפחות על 14. כשהייתי הבעלים של מכבי נתניה היו 12 מועדונים בליגה וזה לא היה כדורגל, אלא מלחמת הישרדות. הגדלת הליגה תוביל למשחק חופשי יותר".

על המצב הכלכלי של הענף אמר הבעלים: "הכדורגל הישראלי כולו כרובו מורכב מתקציבים שהם לא ממשלתיים. זכויות השידור זה זכיין שידור פרטי שזכה במכרז, ואני מקווה שהוא ימשיך לזכות כי הוא נותן כסף טוב לכדורגל הישראלי. הכרטיסים זה רק מרכיב מההכנסה בכדורגל. התקציבים הגדולים בכדורגל מגיע מזכייני השידור - מהטוטו".