הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בני יהודה: 30 שנה לאליפות ההיסטורית

דמאיו ושפיגל נזכרו: "כשמשה סיני הגיע לשכונה התחלנו לפנטז"

סהר דיין  19.05.20 - 15:42

פעם בחיים. לבני יהודה תמיד היה את "הסטייל" הייחודי שלה. הקבוצה היחידה שמייצגת שכונה ומשחקת בליגת העל ידעה לאורך ההיסטוריה עליות ומורדות, אך היום (שלישי) לפני 30 שנה הגיע רגע השיא שלה - זכיה באליפות המדינה של 1990. "החגיגות בשכונת התקווה היו כמו בקרנבל בברזיל. הגיעו ימות המשיח", סיפר מנכ"ל הקבוצה לשעבר והאיש שהעביר 40 שנה מחייו במועדון הכתום - משה דמאיו.

"כשמשה סיני הגיע לבני יהודה התחלנו לפנטז", סיפר דמאיו על שחקן העשור של שנות ה-80 וכוכב נבחרת ישראל, שהצטרף מהפועל ת"א. האדומים ירדו ליגה וברגע שסיני לבש כתום, שכונת התקווה לבשה בגדי חג. כוכב מסוגו העיר את הרוחות סביב המועדון ונתן תקווה למודון הצנוע. "זה יכול להיות יום גדול עבור בני יהודה", אמר מאמן הקבוצה דאז, גיורא שפיגל, אחרי החתימה סיני. מאמן ושחקן עבר או מגלה עתידות?

כמו כן, לצידו של סיני בלטו בקבוצה, רוני לוי, יעקב אסייג, ניר מנחם וחזי שירזי. "העונה הזו זה משהו שאי אפשר לתאר במילים. הרגשנו משהו אחר באווירה, המשחק בו הרגשנו שאנחנו יכולים לקחת את התואר היה מול הפועל פ"ת, כשמנחם כבש שער ניצחון. נלחמנו איתם עד הסוף".

"משחק האליפות שלנו היה באצטדיון ר"ג מול בית"ר ת"א", המשיך דמאיו, "הייתה שיירה ארוכה עם משאיות ורקדניות. כולם מדברים על החגיגה בשכונת התקווה, אבל התהלוכה חזרה מר"ג הייתה מטורפת. לקח לאוטובוס שלנו שעות להגיע לרחוב האצ"ל".

"האוהדים עצרו אותנו כל 20 מטר, תלינו דגלים על עמודי החשמל", תיאר המנכ"ל את ההתרגשות, "הגיעו אוהדים מכל הארץ לחגוג באותו לילה. דברה שאני אקח איתי לכל החיים הוא שגד סולמי ז"ל (מנהל הקבוצה) לקח את המיקרופון בחגיגות ובירך 'ברוך אתה אדוני אלוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה'. זה היה מרגש".

בתוך כך, האיש על הקווים, שפיגל, נזכר באליפות היחידה בהיסטוריה של המועדון: "בכל משחק בעונה הזו המגרש בשכונה היה מפוצץ. הזכיה הזו מיוחדת כי השמחה של האנשים הייתה אותנטית - זה מועדון שלא רגיל לתארים. רמי לוי היה עוזר שלי וגד סולמי גם עשה עבודה נהדרת. בחגיגות אנשים יצאו לרחובות וחסמו כבישים. כולם שתו, רקדו ושמחו. רחוב האצ"ל היה מפוצץ וכל הקבוצה חגגה במסעדת שיפודים בשכונת התקווה".