יצחק אספה: הקטין דורש להחמיר בעונשו

ביהמ"ש דחה את בקשתו של המעורב בתאונה. יוגש ערעור נוסף

גיל לוין
גיל לוין  19.05.20 - 17:11
תחילת כתבה

אחרי שלושה חודשים מאחורי סורג ובריח בכלא חרמון, יצחק אספה צפוי בקרוב להתייצב בבית המשפט העליון ולהגיש ערעור בניסיון להקל על עונשו העומד על ארבע וחצי שנות מאסר בעקבות תאונת הפגע וברח בה נהרג ארי נשר ז"ל. אבל עוד קודם לכן, יש מי שינסה להאריך את עונשו.

אספה, מגנה הימני של הקבוצה מעיר הנמל, היה מעורב אשתקד בתאונת פגע וברח במהלכה פגע עם רכבו באופניים, עליהם רכבו קטין וארי נשר ז"ל שנהרג כתוצאה מהפגיעה. בפברואר האחרון גזר השופט צבי גורפינקל עונש חמור על השחקן בגין עבירות של הפקרה ושיבוש הליכי חקירה.

לערוץ הספורט נודע כי הקטין שהרכיב את נשר בעת התאונה על אופניו הגיש לבית המשפט העליון בקשה להחמרת עונשו של אספה. הערעור הוא על ההחלטה לזכות את השחקן מעבירות של נהיגה בשכרות ובמהירות מופרזת ולהרשיעו רק בעבירת הפקרה ובעבירה של שיבוש הליכי חקירה. כמו כן ערער הקטין על חומרת העונש וכן, גם על גובה הפיצוי הכספי שנפסק לטובתו – חמשת אלפים שקלים בלבד.

בית המשפט מנגד דחה את ערעורו של הקטין, מאחר ומעמדו בתיק הינו קורבן עבירה ואינו נחשב לצד בהליך – כך שאין באפשרותו לערער על הרשעתו וגזר דינו של אספה. בינתיים הקטין מתכנן להגיש ערעור נוסף על החלטה זו.