"אין יום פה בכלא שאני לא חושב על ארי, אני מצטער"

בעודו מגיש בקשה להקלה בעונש, יצחק אספה פצח בנאום קורע לב והתנצל לראשונה: "אל תהרסו לי את החיים". עוד לפני כן, אבי נשר תקף: "הוא שקרן פתולוגי, זה מפלצתי"

גיל לוין
גיל לוין  21.05.20 - 14:00
תחילת כתבה

אירוע הדריסה הנוראי בו היה מעורב יצחק אספה הוביל למבול של השמצות, התנערות מאחריות וחקירה סבוכה והיום (חמישי) הגיעה פריצת דרך משמעותית. המגן, שכבר נמצא אשם ונכנס למאסר ביקש הקלה בעונשו תוך שהוא, לראשונה, מביע חרטה על המעשה.

  • "פגיעה ביכולתו להתפרנס": לעיקרי דיון בקשת ההקלה בעונש, לחצו כאן

"אני קודם כל מצטער מאוד על האירוע הזה אין יום ואין שניה שאני פה בכלא וגם בחוץ שאני לא חושב על ארי", הכריז אספה בדיון בעניינות. "אני כל כך מצטער ויש לי רגשות אשם איומים. אני רק יכול לנסות לדמיין את הכאב של ההורים".

"אני כל כך מצטער על מה שעשיתי ועם זה שברחתי  ואני מבקש רק בקשה אחת. אני יודע שמגיע לי לשבת בכלא אבל אני מבקש רק דבר אחד - בבקשה, אל תהרסו לי את החיים", הוסיף בקול חנוק מדמעות.

ואם אתם חושבים שזה הספיק, אביו של הנער הנדרס, אבי נשר, תקף ודרש כי עונשו של אספה לא יופחת: "אני רוצה לחלוק סיפור מאחד הדיונים מבית המשפט בו אספה כפר באשמה ושיקר במצח נחושה ואז יצאנו אני ואשתי ואספה עמד עם חברה שלו ראה אותנו וצחק. יצחק כתב בערעור שאין יום שעובר מבלי שיחוש חרטה איומה. אנחנו רק תוהים מתי החלה החרטה האיומה, ביום ששיקר לעיתונאים, למשטרה, לבתי המשפט? האם החרטה הגדולה הייתה כדי לזכות בקיצור?

"אני כאן כי הבן שלי ארי לא יכול להיות כאן, ארי היה מתנדב במד"א וזה אירוני. הבן אדם שהפקיר אותו והתבלט האם לעצור או לא גזר עליו דין מוות. במשך שנה וחצי של שקרים ואני כאן לא מתוך נקמה, אף אחד לא יחזיר את ארי. אני רוצה שאדם יחשוב פעמיים. אספה הוא שקרן פתולוגי, מילה אחת לא נאמרה לנו, זה לא אנושי, זה מפלצתי. מה קל יותר מלכתוב למשפחה מכתב, להתנצל?"

"אני מבקש בשמו של בני אל תפחיתו יום אחד בעונשו של בן אדם שלא הביע חרטה פעם אחת. עכשיו הוא יכול ליפול ולבקש סליחה. אבל הוא לא עושה את זה. יש משפחה הרוסה ואנחנו לעולם לא נתאושש מזה".

כזכור, מגנה הימני של מ.ס אשדוד היה מעורב אשתקד בתאונת פגע וברח במהלכה פגע עם רכבו באופניים עליהם רכבו ארי נשר ז"ל וחברו. גזר הדין התקבל בחודש פברואר כאשר השופט, צבי גורפינקל, קבע עונש מחמיר של 4.5 שנות מאסר בפועל בגין עבירות של הפקרה ושיבוש הליכי חקירה. מאז החל לרצות את עונש המאסר, אספה החל לקחת חלק בקבוצה טיפולית ייעודית בתחום התעבורה ואף נרשם ללימודי תואר ראשון בכלכלה וניהול.