יוסי אבוקסיס: אני מקווה שהראש של השחקנים יהיה נקי

מאמן הפועל באר שבע על הקיצוצים: לא מצטער שהגעתי לפה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  26.05.20 - 11:30
תחילת כתבה

בצל הקורונה ולאור העבודה שלא ניתן לקיים על פי ההנחיות מסיבת עיתונאים מסודרת, מאמן הפועל ב"ש יוסי אבוקסיס עלה היום לשיחת זום עם הכתבים המסקרים את הקבוצה. המאמן שחתום גם לעונה הבאה התייחס לשמועות על מועמדותו לנבחרת: " אמרתי כבר שאני נשאר פה. אין שום דבר חדש כרגע ומעבר לזה אין מה להגיד".

עד עכשיו במשחקי ההכנה ב"ש לא הלהיבה. למעט ניצחון על מכבי נתניה 4:2, הקבוצה של אבוקסיס סיימה ב-2:2 מול רמה"ש  וניצחה את הפועל ר"ג 0:1. "כיף לחזור לאימונים ולקראת המשחקים שיתחילו בשבת", אמר המאמן שלא התייחס לניב זריהן ולבדיקת הקורונה אליה נשלח בעקבות חום גבוה וכאבי גרון, "כל הכדורגל וכל העולם עבר טלטלה גדולה עם הקורונה והפועל ב"ש עברה 'טלטלה פלוס' בגלל העזיבה של אלונה. בשבילנו זה לא פשוט. ננסה לשים את כל הדברים בצד ולהתרכז בכדורגל משחק. המשחק האחרון שלנו בגביע היה טוב כשניצחנו את מכבי חיפה וזה השאיר אותנו בעניינים במפעל הזה. גם בליגה יש לנו משחק חשוב בשבת".

פעם ראשונה שאתה נתקל במצב כזה. של פגרה כל כך ארוכה
"עברנו מעל חודש אימונים ולקח זמן להיכנס לעניינים. לא היה פשוט אחרי כל כך הרבה זמן בבית. מעולם לא היה לשחקנים פגרה כל כך ארוכה מחוץ לכדורגל".

מתאר לעצמי שהגעת להפועל ב"ש לא ציפית שהבעלים תכריז על עזיבה
"אי אפשר לתכנן בכדורגל. חלמתי להגיע להפועל ב"ש ולמרות מה שקרה עם אלונה, אני לא מצטער שהגעתי. הכרתי אנשים מדהימים פה בב"ש. אומרים לי אנשים שעד שהגעת לב"ש קרה מה שקרה, אבל אני מאמין בכדורגל ובחיים שמה שצריך צריך לקרות קורה. זה מועדון חזק".

השחקנים ממורמרים על עניין הקיצוץ. כמה זה מציק לך?
"
אני לא אתייחס למי שמאריך חוזה ומי שלא. יש לנו אפשרות לזכות בגביע ויש לנו מטרות בליגה.  נקווה שהעניינים הסתדרו תוך כדי תנועה ושהראש של השחקנים יהיה נקי כדי שיהיה קל יותר להמשיך במאבקים. אני לא חושב על מה שעברנו ועל מה שעוברים. צריך להמשיך לעבוד ואנחנו בחצי גמר וחושבים להגיע עד הסוף. חושבים רק לסיים את העונה הזו בצורה הכי טובה".

ועדיין יש שחקנים שהראש שלהם טרוד
"
מקווה שכל נושא הקיצוצים ייגמר בשבוע הקרוב כדי שכולם יהיו בראש שקט. מי שחושב שהמצב מפריע לו, שיגיד לי ואני לא אתן לו לשחק. מי שיעלה לשחק יצטרך להיות במאה אחוז כי יש לנו מטרות".

אתה בקשר עם אלונה?
"השיחות היומיומיות שלי עם אסי ועם האנשים שמנהלים את המועדון. כשאלונה היתה היינו מדברים על כדורגל. ייאמר לזכותה שהיא דואגת למועדון אפילו שהיא לא נמצאת. אני יודע שאלונה גם כשעזבה ממשיכה לדאוג שהמועדון ימשיך להתנהל טוב".

עו"ד יצחק יונגר הצהיר שאליניב ברדה ימונה למנהל המקצועי. זה ישפיע על התפקיד שלך?
"זה לא ישפיע על התפקיד שלי".

אסי רחמים אמר אתמול שייתכן ובן שהר יעזוב. תגובתך
"לא יהיה נכון לדבר על שחקן כזה או אחר. זה לא נושא פשוט ופעם ראשונה שאני נתקל במצב כזה. לא יודע בדיוק איך באמת זה יעבוד. לי חשוב שלפחות עד סוף העונה תהיה לי אפשרות להשתמש בשחקנים בראש נקי ואחרי זה קבוצה שעוברת התייעלות תצטרך לעשות את מה שצריך".

אלטון אקולטסה מאוד מרשים. סנט טרוידן דורשת עליו הרבה כסף. אתה חושב שהוא יישאר?
"אני מאוד רוצה שימשיך אותנו בעונה הבאה. הוא שחקן שנעשה הכל כדי להשאיר אותו כמו שהשארנו את מיגל ויטור וז'וסוואה".

לפי מה שאתה אומר סיכוייו של סימאו להישאר לא גבוהים
"סימאו הגיע בינואר ושיחק שני משחקים. נראה את היכולת שלו עד סוף השנה ונקבל החלטה".

לקחת לבן ביטון את סרט הקפטן. היה בינכם עוד תאקל באחד האימונים ולא הורשה לשחק נגד מכבי נתניה
"אני אומר לשחקנים בפנים מה שאני חושב. היתה לנו שיחה טובה וברגע שהוא בא ודיבר איתי ואמר שהוא רוצה להיות חלק מהקבוצה ורוצה להתנהל כמו שצריך ולהתאמן כמו שצריך. מבחינתי, אני לא מאמן ששומר... מה שהיה ברגע התנקה".

לגבי שבת - מה סיכוייו של שהר לשחק?
"רמזי ספורי לא ישחק במשחק הקרוב ובן שהר גבולי לשבת. לא נסתכן אם לא יהיה כשיר במאה אחוז".