ורד יפתח בהרכב מול ב"ש, גארסיה תורגל כחלוץ חוד

הקרב על המקום השלישי קרוב מתמיד: מה מתכנן לוי? מי ירוויח יותר במקרה של ניצחון? ומה לגבי בניית הסגל? המאמן לשחקני בית"ר ירושלים: "זה עלול להיות אתגר לא פשוט"

תומר לוי
תומר לוי  29.05.20 - 11:10
תחילת כתבה

עוד לפני הקורונה, בית"ר ירושלים בדיוק נכנס לפורמה. אלירן עטר נדבק כמו כפפה ליד, הירושלמים אספו שלושה ניצחונות בארבעה משחקים (כולל אחד מרשים על מכבי חיפה) והמקום השלישי נראה די מובטח - אבל אז, ככה פתאום, הכל נעצר. מחר (שבת), אחרי הפסקה בת שלושה חודשים, בית"ר תוכל להמשיך מאיפה שהפסיקה.

"באר שבע היא קבוצה חזקה וממושמעת", אמר רוני לוי לשחקנים לקראת הקרב מול הדרומיים, שכנראה יהיה בעל השפעה על מאבקי המקום השלישי. "אם לא תבינו את זה ולא תפנימו, המשחק הזה יהיה אתגר קשה במיוחד עבורנו".

אז מה מתכנן לוי ליוסי אבקוסיס? על פי המסתמן, עידן ורד, שלא תורגל בהרכב במשחקי ההכנה, צפוי לקבל את הקרדיט ב-11 על חשבונו של שלומי אזולאי - זאת לאור היכולת הטובה מול נס ציונה. אם באמת יפתח, ורד ימוקם באגף, כמו גם אלירן עטר, כאשר לוי גארסיה תורגל כחלוץ מרכזי. בחלק האחורי, דיוגו ורדסקה ואור זהבי צפויים לפתוח כבלמים, כשאת הקישור יאיישו חנן ממן, עלי מוחמד ודן איינבינדר.

בבית"ר הגדירו את המשחק מול ב"ש כמפתח להבטחת המקום השלישי, המוביל לליגה האירופית בבטחה. כזכור, למרות שברור לכולם שהוא ימשיך, רוני לוי הוא זה שיהנה מהבטחת המקום השלישי יותר מכולם - שכן חוזהו יתארך בעונה נוספת אוטומטית.

בתוך כך, בבית"ר ממשיכים לבנות את הסגל לקראת העונה הבאה. אחרי שהחתימו את איתמר ניצן לשלוש שנים נוספות, גם אופיר קריאף צפוי לחתום לשלוש שנים נוספות עד השבוע הבא, כשבמקביל מומשו האופציות על אורי מגבו ושלום אדרי. למעשה, הנושא היחיד שנותר לא פתור הוא נושא הביטוח של טל בן חיים, שיימנע ממנו לשחק בפלייאוף. אם כן ישחק, הבלם לא יקבל שכר.

ההרכב המשוער: איתמר ניצן; אנטואן קונטה, דיוגו ורדסקה, אור זהבי, מקס גרצ'קין; דן אאינבינדר, עלי מוחמד, חנן ממן; אלירן עטר, עידן ורד ולוי גארסיה.