יעדיף לשכוח: ההופעה החלשה של סלליך

רוקאביצה לא איים, הירוקים ללא מסירת מפתח אחת. המספרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.20 - 13:49
תחילת כתבה

המשחק אמש (שבת) חשף שוב לא מעט חולשות של מכבי חיפה. אחרי עונה מוצלחת מאוד, הירוקים קיוו להמשיך את מאבק האליפות מול הפועל ת"א, אלא שהציגו משחק נרפה במיוחד מול יציעים ריקים. עד כמה המשחק היה אנמי? בדקנו במספרים.

בכל המשחק, למכבי חיפה אפילו לא הייתה מסירת מפתח אחת (!), כשגם 4 ניסיונות לעשות זאת, לא הספיקו. הקבוצה מהכרמל בעטה רק 3 פעמים למסגרת מתוך 11 ניסיונות. האכזבה נובעת בעיקר מהביצועים של השחקנים.

ניקיטה רוקאביצה, מלך שערי הליגה, איים רק פעם אחת לשער ולא ניצח אפילו במאבק אוויר אחד (3 ניסיונות), צ'ארון שרי, לא איים כלל למסגרת ואיבד 7 כדורים (!).

יאניק ווילדסחוט, שהתעלל בהפועל ת"א במפגש הקודם בסמי עופר, רשם רק 2 כדרורים מוצלחים מתוך שישה ניסיונות, אולם מי שהכי איכזב בקבוצה של מרקו בלבול היה סנטיהו סלליך.

שום דבר לא הלך לקשר שקיבל קרדיט בעמדה שהוא לא רגיל אליה (קשר אמצע) והמספרים יאמרו הכל: מאבק אחד מוצלח מתוך 13 מאבקי קרקע, כשהוא כלל לא ביצע מאבקי אוויר. הגול הראשון של הפועל ת"א נולד מאיבוד כדור של סלליך, שרשם לא פחות מ-13 איבוד כדור, נתון שקבוצה שרוצה לנצח, פשוט לא יכולה לאפשר לעצמה. אז נכון, אומנם זה היה משחק שהוא יעדיף לשכוח, אבל חשוב לזכור שהוא לא תופקד בעמדה הטבעית שלו באגף, אלא במרכז השדה, ולכן אפשר להבין מאיפה נבעה היכולת שלו.

מכבי חיפה תהיה חייבת שינוי משמעותי לפני משחק העונה ביום רביעי, כשגם מרקו בלבול מבין שאין מנוס משינוי משמעותי כדי לנצח.