אוראל דגני: "חולם על אירופה. ואם לא, טוב לי בהפועל"

הקפטן האדום למגרש פתוח על עתידו, הקהל, הצעירים והנקמה על ה-5:0

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.05.20 - 17:45
תחילת כתבה

ספק אם גם הפועל תל אביב ציפתה לחזרה חלומית כל כך לליגה, אחרי שניצחה 1:2 אצ מכבי בסמי עופר, וכנראה גם קטעה לה את חלום האליפות. הקפטן האדום, אוראל דגני, עלה לשידור ב"מגרש פתוח" ודיבר על החזרה למגרשים, חבורת הכשרונות הצעירים, הנקמה על ה-5:0 וגם על עתידו.

"לחזור אחרי חופש גדול שהיה לנו לא היה פשוט", סיפר הקפטן האדום. "אני שמח שחזרנו, ובמיוחד שניצחנו, אז זה עוד יותר כיף. שיחקנו בצורה טובה עמדנו טקטית מצויין, כל החוזקות שלהם מהצדדים נוטרלו על ידינו. לא היה להם אמצע כי השחקנים המובילים שלהם לא שיחקו ושמח שהצלחנו".

מי שהיה להם חלק מרכזי בניצחון הם השחקנים הצעירים, בראשם דורון ליידנר ועמית מאיר, שעליהם דגני אמר: "אתמול זה התחבר טוב, הצעירים לקחו את ההזדמנות ושיחקו טוב מאוד. אני מקווה שימשיכו כך ולא יסונוורו מההצלחה, הם מוכשרים ועובדים קשה באימונים. אני הקפטן שלהם ושחקן עם ניסיון בליגה, אז במהלך המשחק אני יותר מכוון ומעלה את הביטחון שלהם אחרי פעולות טובות או פחות. לפני המשחק אני מכין אותם בצורה יותר טובה גם בפעולות לא טובות שימשיכו להחזיק מעצמם ולא להוריד את הראש".

בנוסף, הבלם הודה שגם העובדה שלא שיחקו מול קהל עזרה לצעירים: "אנחנו לא יכולים לבדוק את זה, אבל בסוף אם מסתכלים על התוצאה והתפקוד שלהם, אז אולי זה עזר להם. בסוף אני חושב שהם ניצלו את ההזדמנות ושיחקו בצורה טובה.

דגני התייחס גם לעובדה שהמשחק היה הרבה פחות קשה ממהצפוי: "האמת ששחקנים מאוד חשובים של מכבי חיפה לא שיחקו, מהיותר חשובים שלהם העונה ובמיוחד נטע לביא. התכוננו פחות או יותר אותו הדבר, ולומדים את החוזקות והחולשות שלהם. המשחק התפתח בצורה טובה, הצעירים פתחו טוב את המשחק ובעצם כל ה-11. הגענו להרבה הזדמנויות ויכולנו לעשות את המשחק הזה יותר קל. היה לנו חשוב סוג של לנקום ספורטיבית על ה-5:0 שקיבלנו, היה לנו מאוד קשה לצאת מזה אז. זה פגע בנו בצורה לא קלה, אני שמח שהחזרנו כמו שאומרים. יש לנו משחק חשוב גם בשלישי".

ואכן, תקופה עמוסה צפויה לאדומים, שיתחרו גם בחצי גמר גביע המדינה: הגביע זה אולי הדבר הכי חשוב שלנו העונה. אנחנו רוצים לזכות בתואר. בליגה הרבה זמן לא קרה שכל הגדולות יחד בפלייאוף העליון. הקהל לא איתנו וזה קצת מבאס, אבל אני מקווה שזה ישתנה בקרוב. העומס הזה קצת לא הגיוני, לשחק בחודש ועשרה ימים 10-12 משחקים. זה יכול לגרום לפציעות מאוד חמורות לחלק מהשחקנים, מי שעשה את זה אולי לא חשב על זה מספיק לעומק. אנחנו השחקנים צריכים לבוא ולשחק ולעשות את זה בצורה הכרי טובה ומקצוענית שאפשר".

אני חושב שזה קצת לא הגיוני שכולם מסתובבים בחוץ, אני רואה בסטורי שהיו מסיבות מפוצצות באנשים, הילדים שלי יוצאים רק עם אמא שלהם ואני גם רוצה לצאת איתם. את מה שיגידו לנו, נעשה בסוף. אני חושב שאם יש כל כך הרבה אנשים בים ובמסיבות, אז לפחות תביאו אותם למגרש שנהנה מהם. אני מוכן להישאר בבידוד, אבל רוצה שיחזירו את הקהל".

לסיום, דגני בן ה-31 התייחס גם לעתידו: יש לי חוזה לעוד שנתיים בהפועל וכולם יודעים כמה טוב לי פה. אני מרגיש מוערך על ידי הצוות המקצועי והאוהדים, שאני מרגיש את האהבה שלהם. אני חולם לשחק באירופה, לא הסתרתי את זה ומקווה שאקבל הצעה מפתה למרות שזה על הגבול ואם לא, טוב לי פה".