ברקת הגיעה לאימון ב"ש: הכדורגל הולך למקום אחר

הבעלים הפתיעה את השחקנים, נפרדה מהם והוסיפה: "כבר לא יכניסו פה את היד לכיס". אבוקסיס לפני הפועל חיפה: "לא ביקשו ממני לשלב שחקני בית. רוצה שאקולטסה יישאר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.06.20 - 14:34
תחילת כתבה

אחרי שחזרה לליגה עם תיקו בטדי מול בית"ר ירושלים, הפועל באר שבע מעודדת. הקבוצה של יוסי אבוקסיס תעלה מחר (רביעי) למשחקה השני מאז החזרה מ"פגרת הקורונה", כשתתארח בסמי עופר אצל הפועל חיפה. באימון המסכם זכו שחקני הקבוצה לביקור מפתיע של הבעלים אלונה ברקת, שביקשה לשוחח עימם.

"היו לי כאן 12 שנים נהדרות", אמרה ברקת לשחקנים, כשהיא שומרת על ההנחיות ועומדת במרחק של 10 מטרים מהם, "אני רוצה להודות לכל אחד ואחד מכם באופן אישי. הכדורגל הולך למקום אחר מבחינה כלכלית, כמו גם העולם כולו. בעלים שהכניסו יד לכיס והוציאו המון כסף בכדורגל כבר לא יעשו זאת". בסיום הדברים מחאו השחקנים לבעלים כפיים, אך אחד מהם אמר: "קשה להאמין שהיא עדיין לא מנווטת את הקבוצה מלמעלה".

בד בבד, מאמן הקבוצה כינס מסיבת עיתונאים לקראת המשחק, בו ינסו האדומים לצמצם את הפער מבית"ר, בקרב על המקום השלישי והכרטיס לאירופה."לא תמיד הכסף קובע", שאב אבוקסיס עידוד מההופעה של שחקניו. "אנחנו צריכים להתרכז בעונה הזאת. כששחקנים כמו לואי (טאהא) ו(דוד) קלטינס חותמים, זה נותן לנו את התקווה קדימה. כמובן שנצטרך להתחזק בזרים". מה באשר לסיטואציה מסביב? "התפקיד שלי הוא לאמן. בכל מה שקשור לחוזים, יש מספיק אנשים שיודעים לעשות את העבודה".

בנוסף, הוא התייחס לבולט שבשחקניו, אלטון אקולטסה. אבוקסיס מזהה פוטנציאל: "כולם יודעים שאני רוצה שהוא יישאר, אפילו אם נצטרך לחרוג קצת. אלטון השתלב פה מצוין, כיף להיות איתו ולאמן אותו. אנחנו כמערכת נעשה כל מה שתלוי בנו כדי שהוא יישאר". גם שחקני הבית כיכבו, כולל תומר יוספי שגם כבש את השער לזכות ב"ש. אבוקסיס מקפיד לשמור על זה מקצועי: "לא ביקשו ממני לשלב שחקני בית. ביקשו ממני להביא הצלחות, אבל ברור שאם יש שחקנים מוכשרים כמו (אור) דדיה ויוספי, שהתקדמו, זה מבורך".

לבסוף, אבוקסיס התייחס גם למשחק בטדי: ב"ש הגיעה אחרי תקופה סוערת למדי, והצליחה להוציא נקודה במשחק מצוין. "אהבתי את הגישה של השחקנים ואת האינטיליגנציה. למרות שהחלפנו שיטות, הם ידעו להתמודד". בפניה של ב"ש תקופה עמוסה למדי, וגם לחלוקת הכוחות אבוקסיס התייחס. "התפקיד שלנו הוא להביא את השחקנים לרמה ששיחקנו בטדי. נצטרך לרענן את ההרכב, בטח אחרי שלושה חודשים שלא שיחקנו. חייבים להישמר מפציעות".

בנושא אחר, ביום ראשון הקרוב (7.6) יקיימו היו"ר החדש איתי בן זאב והמנכ"ל אסי רחמים שיחה עם האוהדים בעמוד הפייסבוק של המועדון. בנוסף, היום הודיעה הקבוצה על החתמתו של בלם קבוצת הנוער, שלו אביטן, על חוזה לחמש שנים.