הערכה: רוני לוי ובית"ר ירושלים יפרדו בתום העונה

השיא נשבר: לאור חוסר שביעות הרצון, משה חוגג נחוש למנות מאמן חדש. גם עתידו של בניון לא ברור, והוא יצטרך להחליט האם להמשיך במועדון. אוהדי הקבוצה צפויים למחות

תומר לוי
תומר לוי  04.06.20 - 11:02
תחילת כתבה

האם בית"ר ירושלים עומדת בפני עוד מהפכה מקצועית? ההערכה הבוקר (חמישי) במועדון, היא שמאמן הקבוצה רוני לוי צפוי לא להמשיך בעונה הבאה. הבעלים, משה חוגג, לקח קשה מאוד את התבוסה 3:0 להפועל ת"א, והוא נחוש למנות מאמן חדש. כרגע, השאלה הגדולה היא האם לוי בכלל יישאר עד סוף העונה, או אולי יעזוב כבר בתקופה הקרובה.

אבל השינויים לא נעצרים כאן: גם עתידו של המנהל המקצועי, יוסי בניון, עדיין בערפל. הקיצוצים הגדולים שיעברו על בית"ר בעונה הבאה, הותירו בסימן שאלה את היכולת של בניון לבנות קבוצה חזקה שתתחרה בצמרת, ובניון יצטרך להחליט בעצמו האם להמשיך. "אנחנו נראים לא טוב תקופה ארוכה מאוד", אישרו שחקנים בקבוצה. "זה לא רק המשחק מול הפועל ת"א".

בתגובה, הנהלת המועדון פרסמה הודעה לאוהדים דרך האתר הרשמי: "ההפסד גרם לאכזבה אצל כולנו, אבל חייבים להמשיך קדימה", כך נכתב. "יש לנו שמונה משחקים לסיום העונה, ואחריה נקבל החלטות בכובד ראש. בית"ר זה מועדון מספיק מכובד כדי להחליט בצורה מושכלת. כואב מאוד להפסיד להפועל תל אביב, אבל נפלנו, לא נשברנו וחזרנו בגדול גם ממצבים כאלה".

כרגיל, מי שצפויים להשמיע את דעתם באופן נחרץ הם אוהדי הקבוצה. מחר, ארגון "לה פמיליה" אמור להגיע לבית וגן, על מנת למחות באשר למצב המקצועי ששורר במועדון לאחרונה. ההנהלה עדכנה את המנהלת והמשטרה על ההפגנה הצפויה, על מנת לשמור כדי שלא תצא משליטה. ע"פ הודעה שרצה ברשתות החברתיות, תיתכן הפגנה מתחת לביתו של רוני לוי, ועלייה לבית וגן מאוחר יותר.

כזכור, לוי ובניון הגיעו בקיץ האחרון, על מנת לייצר בבית"ר מערכת מקצועית חדשה. לא מעט אופטימיות שררה בבית וגן, אחרי שהובאו שחקנים דוגמת עלי מוחמד ומיכאל אוחנה, אבל העונה בית"ר לא הצליחה לעמוד בציפיות. למרות לא מעט רגעים יפים במהלכה, היכולת החלשה בתחילת הפלייאוף - הן מול באר שבע ובוודאי מול הפועל ת"א, והירידה ביכולת שהחלה עוד לפני משבר הקורונה, ככל הנראה יחרצו את גורלו של המאמן בירושלים.