"מצפה ממכבי להטיל את הקנס שספגה על שחקניה"

יו"ר המנהלת ארז כלפון בראיון ל"מגרש פתוח" בעקבות האירועים בסיום משחק העונה: "אם זה יקרה פעם נוספת, העונש יהיה חמור בהרבה". וגם: למה מכבי נקנסה והפועל לא?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.06.20 - 19:11
תחילת כתבה

התמונות בסיום משחק העונה של שחקני מכבי תל אביב על המרפסת, חוגגים את הניצחון 0:2 על מכבי חיפה יחד עם מאות האוהדים שנכחו מחוץ לאצטדיון בלומפילד, הצליחו לעורר כעס רב בקרב ראשי הכדורגל הישראלי, בהם יו"ר מנהלת הליגה ארז כלפון. מוקדם יותר היום (חמישי), החליט כלפון להטיל קנס בגובה של 20 אלף שקלים על מכבי תל אביב. מאוחר יותר הוא עלה לראיון בתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט והדגיש כי לא יקבל מראות כאלה פעם נוספת.

"כפי שאמרתי להנהלות של מכבי והפועל תל אביב, אני מאוכזב מאוד. פעלנו רבות וקשות מול אנשי משרד הבריאות על מנת להחזיר את הליגות, על מנת לשמור על פרנסתם של השחקנים וכל העוסקים בענף. נתקלנו במקרים שלא צריכים להיות בכדורגל. השחקנים צריכים לשמש דוגמא. הם צריכים לסיים משחק, לרדת לחדר ההלבשה ולנסוע הביתה לבידוד. מקווה שלא נראה עוד מקרים כאלה".

"השחקנים של מכבי עשו צעד שלא היו צריכים לעשות, ואני בהחלט מצפה שהקנס שהוטל על הקבוצה יעבור לשחקנים - כי מי שאשם בזה הם השחקנים ולא ההנהלה", הבהיר כלפון. כמו כן, היו"ר נשאל מדוע בעצם מכבי נקנסה בעוד הפועל תל אביב לא נענשה, וענה: "דיברתי עם הנהלת הפועל תל אביב אחרי המשחק, ולטענתם הם לא ידעו מהעניין. לאחר מכן אזהרתי את הפועל ואת כלל הקבוצות. הדבר האחרון שאני רוצה זה לפגוע כלכלית במועדונים בעת המשבר הזה, אבל לא יכולתי להבליג".

כלפון סיכם עם מסר חד וברור לקבוצות: "אם יהיה עוד מקרה כזה, הקנס יהיה הרבה יותר גבוה, כולל פעולות נוספות שננקוט. אעשה כל מה שצריך כדי שלא נראה עוד תמונות כאלה. אני מזכיר לכם - יש פה את נגיף הקורונה, אם חלילה וחס נראה עלייה בתחלואה - זה יפגע בקודם כל בקבוצות, ואחר כך באוהדים. נתתי התחייבות למשרד הבריאות שנדע לעמוד במתווה, וזה מה שאני מצפה מהקבוצות. יש לנו עוד חודש של משחקים - וצריך לעבור את זה בשלום".