הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איתן שמואלביץ': הוועדה קבעה כי השופט שגה בהחלטת הפנדל

באיגוד השופטים הוחלט כי השופט שניהל את המשחק בסמי עופר ביום ראשון קיפח את מכבי חיפה, והוא ישלם את המחיר ולא ישובץ למחזורים הקרובים. וגם: נתונים מטעויות שיפוט נוספות לטובת/רעת הירוקים, "היו החלטות בעדם ונגדם, סך הכל הם די מאוזנים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  09.06.20 - 07:20
תחילת כתבה

הנושא הבוער ביותר מיום ראשון בערב בכדורגל הישראלי היה החלטת השיפוט של איתן שמואלביץ' בדרבי החיפאי, כשהוענק פנדל להפועל חיפה בדקה ה-95 שהוביל לחלוקת הנקודות ב-2:2 בסיום. היום (שלישי), הוועדה המקצועית של איגוד השופטים הודיעה כי שמואלביץ' שגה בהחלטתו לתת את כדור העונשין לאדומים מהכרמל, דבר שלטענת האיגוד קיפח את היריבה העירונית.

שמואלביץ' לא ינהל משחקים בשני המחזורים הקרובים. אתמול הפסיכולוג של האיגוד שוחח עם השופט, חיזק אותו ושמע ממנו כי הוא עדיין משוכנע שהיה מגע ברחבה בין ארנסט מאבוקה לאופיר מזרחי, דבר שחייב שריקה. אולם, כאמור, באיגוד חולקים עליו.

כמו כן, באיגוד לא אהבו בלשון המעטה את בקשת מכבי חיפה שלא לשבץ את שמואלביץ' למשחקיה, דבר שלא יקרה. יתרה מזאת, באיגוד ציינו כי אותו שופט אף עזר בעבר לירוקים, כשבמחזור ה-19 במשחק מול סקציה נס ציונה הוציא כרטיס צהוב לטרנט סיינסברי, על אף ששופט הווידאו דרש ממנו להרחיק את האוסטרלי בכרטיס אדום ישיר.

בנוסף, על פי החלטות הוועדה המקצועית העונה, מכבי חיפה קופחה שלוש פעמים ונהנתה פעמיים מהחלטות שופטים לטובתה. "במחזור התשיעי הקבוצה קופחה כששער שלה נגד הפועל תל אביב נפסל לאחר שהכדור פגע ביד של נטע לביא על החצי, ואנשי ה-VAR התערבו למרות שלא היה צריך", אמר גורם באיגוד. "במחזור ה-16 הם הרוויחו מטעות שיפוט בקריית שמונה כשאושר שער שלהם למרות נבדל בתחילת המהלך שב-VAR לא זיהו, ובמחזור ה-28 בפלייאוף העליון הייתה טעות שיפוט נגדם כשרועי ריינשרייבר שלף כרטיס צהוב שני לנטע לביא. סך הכל הם די מאוזנים".